ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Bushnellová Candace (*01.12.1959)

­­­­

Deníky Carrie B (Deníky Carrie B)

  • díl v sérii: 1 (následuje: Léto ve městě)
  • podtitul: Poznejte Carrie před Sexem ve městě

Jaká asi byla hrdinka proslulého Sexu ve městě ještě coby puberťačka? Tuto otázku nám jistě osvětlí tento román.
I Carrie Bradshawová byla dospívajícím děvčetem se svými sny a naivními představami. Vyrůstala na malém městě ve státě Connecticut, kde prožila svou první velkou lásku, našla zde přátelství na život a na smrt (alespoň si to tehdy myslela) a částečně dospěla. Byla to obyčejná dívka, jež vzala posléze New York útokem...

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství BB art v Praze roku 2010 (1. vydání). Z anglického originálu The Carrie Diaries (The Carrie Diaries) přeložila Jiřina Stárková. Počet stran: 280. ISBN: 978-80-7381-822-7.

DOBA A MÍSTO DĚJE:

1980, Connecticut (5. stát Spojených států amerických)

STRUČNÝ OBSAH:

Než Carrie vzala útokem New York a vstoupila na společenskou scénu, byla nenápadná a docela obyčejná dívka, která dospívala v menším americkém městě ve státě Connecticut.

V prvním dílu Deníků líčí Carrie zážitky ze závěrečného ročníku na střední škole, popisuje rodinné zázemí, vztahy s přáteli, první lásku i tajné sny o budoucí kariéře.

Ona a její nejdůvěrnější přítelkyně tvoří nerozlučnou partu - ovšem pouze do okamžiku, kdy na scénu vstupuje Sebastian Kydd, nepředvídatelný a okouzlující ničema. Carrie se vrhá po hlavě do vztahu, o jakém vždycky snila a který v jejích představách ke studentskému životu neodmyslitelně patří. Poté, co ji zradí nejlepší přítelkyně, však odloží pověstné růžové brýle a přestane být důvěřivou naivkou.
Jak se školní rok chýlí k závěru, uvědomí si, že je čas začít usilovat o to, po čem odjakživa toužila...

KOMPOZICE:

Dílo je psáno chronologicky jako deník.

HLAVNÍ MYŠLENKA:

Ukázat, že i Carrie Bradshawová byla dříve jen prostá, nevýrazná dívka.
Život Carrie před Sexem ve městě

VEDLEJŠÍ POSTAVY:

Lali - nejlepší přítelkyně Carrie
Maggie - kamarádka Carrie
Walt - kamarád; bývalý přítel Maggie
Myš - kamarádka
Sebastian Kydd - přítel Carrie

UKÁZKA:

V létě se prý může leccos stát.
Nebo taky nemusí.
Je první den čtvrtého, tedy závěrečného ročníku na střední, a pokud vím, jsem úplně stejná jako loni.
A moje nejlepší kamarádka Lali jakbysmet.
"Nezapomeň, Bradlice, že letos si musíme najít kluky," prohlásí a nastartuje motor červeného pick-upu, který zdědila po jednom ze svých starších bráchů.
"Nesmysl." Kluky jsme si měly obstarat už minulý rok, a kde nic tu nic.
Otevřu dveře, usadím se na sedadle a dopis vsunu do biologie, kde, jak doufám, už nezpůsobí další nepříjemnosti. "Nemůžeme se na celý to šílenství vykašlat? Všechny kluky z naší školy známe. A -"
"Náhodou neznáme," ohradí se Lali, zařadí zpátečku a ohlédne se. Ze všech mých přátel a známých je zdaleka nejlepší řidička. Její táta je policajt a trval na tom, aby se pro všechny případy naučila řídit už ve dvanácti letech.
"Slyšela jsem, že máme novej přírustek," dodá.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: dominika.macharova, 08.05.2014

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Deníky Carrie B (Deníky Carrie B)
-Léto ve městě (Deníky Carrie B)
-Sex ve městě
Čítanka-Sex ve městě
Životopisy - autorův životopis nenalezen
­­­­

Diskuse k výpisku
Candace Bushnellová - Deníky Carrie B (Deníky Carrie B)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­