ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Payne C. D. (*05.07.1949)

   
­­­­

Mladík v okovech (Mládí v hajzlu)

  • díl v sérii: 2
  • deník Nicka Twispa
  • název originálu: Youth in Revolt

Nemilosrdně otevřený humor je rafinovaně založen na kontrastu dětské naivity a stereotypního světa dospělých. Všechny Nickovy vynalézavé a dobrodružné eskapády a intriky směřují zdánlivě pouze k jedinému cíli: Zbavit se potupného panictví a získat ženu svého srdce, krásnou a talentovanou Sheeni, jedinou "intelektuálku" v Ukiahu.
Čtrnáctiletý věk je velice bouřlivý. Nick a jeho přátelé jsou racionální (většinou), sexuálně vyspívající osobnosti s prakticky nulovou možností chovat se podle svých tužeb. Prakticky v žádném jiném věku nejsou lidé v naší kultuře tak mrzačeni svou bezmocností a nedostatkem soukromí. Nezapomeňme, že Nickovy dveře ke svobodě, jimž se říká řidičák, zůstanou ještě minimálně dva roky uzavřeny...

Druhý díl Mládí v hajzlu nese podtitul Mladík v okovech. Stejně jako první díl je kniha psána formou deníku, o čemž vypovídá i samotný podnázev Deník Nicka Twispa.

Nick Twisp se v tomto díle přestěhuje k otci. I zde provádí různé klukoviny. Jednou spolu se svými kamarády ukradnou auto jedné babičce jen proto, aby se Nick dostal za svojí láskou na kolej. Na kolej se sice opravdu dostanou, ale jsou odhaleni a z koleje vyhozeni. Nick se snaží, aby jeho láska Sheeni byla ze školy vyhozena a vrátila se zpátky - k němu.
Další historka, která mě zaujala, je o Nickově psovi Albertovi. Albert jednoho dne nešťastnou náhodou zemře. Druhý den ho pochovají. A najednou zvoní telefon, který Nick zvedne - na druhém konci drátu se ozve Sheeni, která mu povídá, že Albert je u ní a že ho posílá autobusem... Pak Nickovi volá matka, že Albert je u ní a že ho již poslala autobusem!? Nick už má tak dva psy! A aby toho nebylo málo, celé se to opakuje ještě jednou, takže nakonec má na krku psy tři...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Blanka, 04.03.2010

­­­­

Diskuse k výpisku
C. D. Payne - Mladík v okovech (Mládí v hajzlu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­