ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Hendeeová Barb (*20.06.1963)

­­­­

Zloděj životů (Vznešení mrtví)

O Magieřině triumfu nad upíry se dozvěděli i v hlavním městě Bele, které sužuje stejný problém. Chtějí Magieru najmout, ale ta odmítá. Kvůli Miisce nakonec přijímá, aby z vydělaných peněz mohla postavit nové velké skladiště. Při cestě do Bely jsou ona a Leesil napadeni nájemnými vrahy. Po menší potyčce přežije pouze jeden, který jim řekne, že ho poslal podnikatel z Miisky. Nové skladiště by pro něj znamenalo konkurenci, kterou nechce. Po vylodění v Bele si Leesil nechává vyrobit nové zbraně a znovu cvičí všechno, co ho matka jako malého naučila. Byla totiž Anmaglákh - elfský nájemný vrah. Ve městě se objeví také jeden z příslušníků její kasty, který má za úkol Leesila zabít. Magiera pro městskou radu hledá upíry, kteří zabili dceru jednoho radního. Při ohledání místa činu objeví Magiera novou schopnost - dokáže vidět celou vraždu očima nemrtvého. Novou upíří rodinu ve městě vede Toret, který se kdysi jmenoval Krysařík a sloužil Rashedovi. Leesil a Chap vedou svůj boj s najatým elfem, Magiera si vzala na starost upíry. Elf nechá Leesila žít jen kvůli Chapovi, protože se dozví, že je to kouzelné stvoření - "vílí pes". Magieře se podaří zabít všechny upíry, unikne jen Chane, který se přidá k Welstielovi. Leesil se také dozví, že jeho matka možná nezemřela a chce se za ní vydat. K Magieře a jejímu příteli se přidá mladá učenka Wynn, která dokáže jako jediná komunikovat s Chapem. Magiera má podezření, že Welstiel by mohl být její otec a vydává se hledat svou minulost do své rodné vesnice. Hned potom chtějí najít Leesilovu matku. Magiera a Leesil se konečně dají dohromady.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kalkul, 10.05.2007

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Dhampir (Vznešení mrtví)
-Sestra mrtvého (Vznešení mrtví)
-Zloděj životů (Vznešení mrtví)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k výpisku
Barb Hendeeová - Zloděj životů (Vznešení mrtví)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­