ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Hendeeová Barb (*20.06.1963)

­­­­
Barb Hendeeová se narodila ve vesnici Snohomish ve státě Washington jako dcera učitelky a farmáře. Jako malá trávila spoustu času v přírodě se svým psem a při projížďkách na koni. Mezi její nejoblíbenější předměty ve škole patřila historie a literatura. V roce 1985 se vdala za Johna Clara (zkráceně J.C.) Hendeeho. Přestěhovali se do Idaha, kde začali znovu studovat, jejich předmětem byla angličtina, ale věnovali se i literatuře a umění. Po ukončení školy Barb vyučovala. Nedlouho před tím, než vyšla jejich první společná kniha, přijali práci jak on-line učitelé angličtiny.
První povídkou, kterou Barb otiskli, byla Night and Day, kde námětem byl vlastní autorčin dětský strach z upírů. Napsala ještě několik dalších povídek, které byly věnovány hlavně hororu a upírům.
Její život i život jejího manžela však změnila fantasy Dhampir, která byla jejich prvním společným dílem. Dále pak vznikaly pokračování jako Zloděj životů, Sestra Mrtvého a Zrádce krve. Celý tento cyklus - Vznešení mrtví by měla zakončit pátá kniha plánovaná na rok 2007.
Manželé Hendeeovi dnes žijí nedaleko Boulderu v Coloradu a oba stále pracují jako učitelé angličtiny.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kalkul, 03.05.2007

   
­­­­

Diskuse k životopisu
Barb HendeeováMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­