ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Hendeeová Barb (*20.06.1963)

­­­­
Barb Hendeeová se narodila ve vesnici Snohomish ve státě Washington jako dcera učitelky a farmáře. Jako malá trávila spoustu času v přírodě se svým psem a při projížďkách na koni. Mezi její nejoblíbenější předměty ve škole patřila historie a literatura. V roce 1985 se vdala za Johna Clara (zkráceně J.C.) Hendeeho. Přestěhovali se do Idaha, kde začali znovu studovat, jejich předmětem byla angličtina, ale věnovali se i literatuře a umění. Po ukončení školy Barb vyučovala. Nedlouho před tím, než vyšla jejich první společná kniha, přijali práci jak on-line učitelé angličtiny.
První povídkou, kterou Barb otiskli, byla Night and Day, kde námětem byl vlastní autorčin dětský strach z upírů. Napsala ještě několik dalších povídek, které byly věnovány hlavně hororu a upírům.
Její život i život jejího manžela však změnila fantasy Dhampir, která byla jejich prvním společným dílem. Dále pak vznikaly pokračování jako Zloděj životů, Sestra Mrtvého a Zrádce krve. Celý tento cyklus - Vznešení mrtví by měla zakončit pátá kniha plánovaná na rok 2007.
Manželé Hendeeovi dnes žijí nedaleko Boulderu v Coloradu a oba stále pracují jako učitelé angličtiny.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kalkul, 03.05.2007

   
­­­­

Diskuse k životopisu
Barb HendeeováMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)