ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Hailey Arthur (*05.04.1920 - †24.11.2004)

­­­­

Hotel (3)

Vypráví o pěti rušných dnech ve vyhlášeném hotelu St. Gregory v New Orleans. Majitelem je starý vdovec, po boku má sekretářku Kristinu Francisovou a svého zástupce Petra McDermotta. Ti dva najdou stálého hosta pana Alberta Wellse nemocného v nejhorším pokoji hotelu. Postarají se o něj a vzniká mezi nimi přátelství. Mezitím se mladíci z dobrých rodin pokusí znásilnit Marshu Preyscottovou, což jim překazí osobní číšník Warrena Trenta Royce. Postupně je při šetření možné obvinit dobře postaveného zaměstnance hotelu Herbieho Chandlera z dohazování děvčat hostům. Celý hotel se chystá na návštěvu Curtise O'Keefa, hotelového magnáta, který kupuje bankrotující hotely a rekonstruuje je, čímž si vybudoval prosperující hotelové impérium ve Spojených státech. Po příjezdu se svojí společnicí Dodo nabízí Warrenovi, že hotel odkoupí a dává mu krátkou dobu na rozhodnutí. Warrenovi se však nelíbí, jak Curtis hotely spravuje a zkouší vyjednávat se syndikátem Bratrstvy tovaryšů o prodeji hotelu. Petr a Kristina se do sebe pomalu zamilovávají. Petr však přijme pozvání Marshy Preyscottové na večeři, protože jí poskytl útočiště po tom pokusu o znásilnění. Tu noc se po večeři vrací do hotelu a uvidí hotelového detektiva Ogilvieho, jak odjíždí v černém jaguáru. Ten za úplatek pomáhá vévodovi a vévodkyni Croydonovým, kteří právě tím jaguárem srazili a zabili matku s dcerou a z místa nehody ujeli. Ogilvie Míří do Chicaga, kde může nechat auto opravit, aby nebyl zjištěn viník autonehody. Mezitím hotel očekává sjezd dentistů, ale vznikne nepříjemnost, když není přijata rezervace vážného lékaře černé pleti, doktora Ingrama. Jeho blízký přítel a předseda sjezdu chce, aby se na protest přemístili všichni. Nakonec k tomu nedojde a dr. Ingram odchází sám. Do hotelu také přijíždí právě propuštěný zloděj Keycase Milne s plánem vykrást pár hotelových pokojů. V hotelové kuchyni a jídelně nastane rozruch, kvůli zkaženému jídlu. Později se zjistí, že se kazí kvůli poškozeným pánvím. Je to jedna z věcí, která poukazuje na špatný chod hotelu. Keycase v hotelu vykrade dva pokoje, ale největší zálusk si dělá na šperky vévodkyně Croydonové, která se svým manželem sídlí v prezidentském apartmá. Hotel je nakonec zachráněn před O'Keefem. Kupuje ho totiž zprvu nenápadný pan Wells. Přesto je majitelem zlatého dolu. Petr se stává výkonným vicepresidentem. V pátek v poledne se stává tragedie. Spadne výtah č.4 z osmého patra. Již dříve dělal problémy, ale nevěnovala se tomu žádná pozornost. Zemřelo několik lidí, mezi nimi i vévoda z Croydonu, který se šel na policii přiznat, že řídil auto, které zabilo ženu s dítětem. Těžce zraněna byla také Dodo, kterou Curtis O'Keefe posílal pryč kvůli jiné společnici. Nyní se s ní chce oženit. Keycase odchází z výtahu bez zranění a není ani policejně dopaden a slibuje si poctivou budoucnost. Petr s Kristinou se nakonec dají dohromady a čeká je nová etapa života.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tess, 16.02.2007

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Arthur Hailey - Hotel (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­