ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Hailey Arthur (*05.04.1920 - †24.11.2004)

­­­­

Večerní zprávy

***

Na špinavé podlaze chaty seděly tři postavy zády ke zdi, hlavy jim klinkaly, ústa měly otevřená, byly v jakémsi kómatu, ale určitě naživu. Dvě rakve, vynesené z learjetu - nyní otevřené a prázdné - byly připraveny z obou stran, aby pomáhaly udržet postavy ve vzpřímené poloze. Jediná petrolejová lampa osvětlovala scénu.
Underhill okamžitě věděl, kdo ti tři jsou. Bylo nemožné to nevědět. Denně poslouchal zprávy v americkém rozhlase a četl americké noviny, které byly k dostání v zahraničí na letištích a v hotelech. Také kolumbijská zpravodajská média přinášela zprávy o unesené rodině slavného amerického moderátora.
Strach, ledový strach zachránil Denise Underhilla. V minulosti se kolikrát pohyboval na hranici zločinu - jako nevyhnutelně každý, kdo létal charterové lety v Latinské Americe. Ale naprosto nikdy předtím nebyl zapleten do něčeho tak vysloveně zločinného jako bylo tohle. Aniž by o tom musel přemýšlet, věděl, že kdyby se o jeho účasti na přepravě těchhle lidí dozvěděli ve Spojených státech, čekalo by ho doživotní vězení.
Věděl, že ostatní v chatě ho pozorují - ti tři muži a žena, kteří byli jeho pasažéry při letu z Teterboro přes Opa Locka do Sionu. Také oni byli zjevně překvapeni jeho příchodem.
V tom okamžiku se žena v polovědomí na zemi pohnula. Slabě pozvedla hlavu. Dívala se přímo na Underhilla, oči se jí zaostřily a začala pohybovat rty, ze kterých nevycházel žádný zvuk. Potom se jí podařilo vydechnout : "Pomoc ... prosím pomozte ... řekněte někomu ..." Náhle se jí oči zakalily a hlavy jí klesla dopředu.
Nějaká postava ze vzdáleného rohu chaty rychle přikročila k Underhillovi. Byl to Miguel. Devítimilimetrovou pistolí Makarov v ruce ukázal: "Ven!"
Underhill vyšel ven do džungle, následován Miguelem s pistolí. Tam věcně pronesl: "Teď tě můžu zabít. Nikdo ani neštěkne."
Underhilla se zmocnil pocit otupělosti. Pokrčil rameny. "Stejně jsi mě dostal do maléru, ty hajzle. Zatáhl jsi mě do únosu těhle lidí, takže cokoliv bude dál, už nehraje tak velkou roli."

***

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 14.09.2009

   
­­­­

Diskuse k úryvku
Arthur Hailey - Večerní zprávyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­