ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Lewis Clive Staples (*29.11.1898 - †22.11.1963)

   
­­­­

Stříbrná židle (Letopisy Narnie) (3)

  • čtvrtá kniha série Letopisy Narnie (předchozí: Plavba Jitřního poutníka; následuje: Kůň a jeho chlapec)
  • název originálu: The Silver Chair (Chronicles of Narnia)

Narnie... kde obři chystají zkázu... kde zlo splétá sítě... kde vládnou kouzla... Navzdory neznámým nebezpečím a hlubokým a tmavým jeskyním je skupinka přátel vyslána hledat uneseného prince. Na své výpravě do podzemí se však setkávají s daleko krásnějším a daleko hrozivějším zlem, než si vůbec dokázali představit.

Hlavními postavami tohoto dílu jsou Jill a už spolehlivý Eustace (bratranec Lucinky, Zuzany, Edmunda a Petra), kteří se na škole musí schovat před několika spolužáky, a tak nechtěně, jako kdysi zmínění čtyři sourozenci, objeví vchod do kouzelného světa Narnie.
Dostanou od Aslana, bájného lva a zakladatele Narnie, několik úkolů, které musí splnit, aby zachránili jediného syna krále Kaspiana, tedy dědice trůnu. Musí se vydat daleko na sever, kde obři drží prince Riliana v zajetí. Obry vede zlá čarodějnice, která dole v podzemí drží v zajetí trpaslíky a vyhrožuje, že jestli pro ni nebudou pracovat, vyvede je na povrch, kde by se po letech strávených v temných tunelech zbláznili.

Tisk (Ctrl+P) Uložit jako PDF

Zdroj: Ondřej Štengl, 09.06.2011

­­­­

Diskuse k výpisku
Clive Staples Lewis - Stříbrná židle (Letopisy Narnie) (3)

Buďte první, kdo přidá komentář.MAPY WEBU Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé DŮLEŽITÉ INFORMACE Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti OPTIME - prodej reklamy - marketingové zastoupení pro Český-jazyk.cz
- web: www.optime.cz
- kontaktní osoba: Mgr. Marek Sochor
- více informací o možnostech reklamy na Český-jazyk.cz


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Stop blokování reklam

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­