ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.55
Hodnoceno: 117x Prosím, ohodnoť práci

Jaký bych byl učitel?

Nikdy jsem nechtěl být učitelem, protože vím, jak je to obtížné. A navíc mě zrovna teď škola moc "nebere". Doma stále slyším: "Učíš se? Co bylo ve škole? Máš úkoly?" Maminka je učitelkou, a tak mohu říci, že mám určité poznatky o tomto povolání. Je to náročná práce a chce to neustálé sebevzdělávání, protože svět utíká velmi rychle a neustále vpřed. A aby člověk nezakrněl, jak říká maminka, musí pořád zkoušet nové věci, poznávat je a seznamovat se s novými metodami a pomůckami.

Kdybych měl být učitelem, tak nevím jakým. Ale určitou představu mám. Něco mezi Igorem Hnízdem z Obecné školy a paní profesorkou Miriam Hejlovou z Ulice. Jsou to takové dvě odlišné postavy, ale každá má své pro a proti. Skloubit tyto dva učitele v jednoho by bylo určitě velice zajímavé.

Myslím si, že zavděčit se všem studentům a žákům nejde. Z rozhovorů se spolužáky a kamarády vím, že to tak je. Každému z nás sedí jiný přístup učitele k nám. Každý z nás zpracovává nové poznatky a získané dovednosti přednesené učitelem trochu jinak. Někdo z žáků potřebuje učitele jako silnou vůdčí osobnost, nekompromisní a zásadovou, někdo se přiklání k přístupnějšímu typu a někdo by chtěl učitele jako kamaráda. Někomu je to jedno, protože si myslí, že škola je nutné zlo a že to tu nějak v klidu přežije.

V dnešní době povolání učitele nepatří mezi vyhledávané. Nikdo se nechce s námi žáky zlobit a my hned tak někoho nepřijmeme.

Kdybych byl učitel, chtěl bych být chápavý, tolerantní, nápaditý, vtipný, ale taky trochu přísný, abych měl u žáků respekt. Aby se žáci na mé hodiny těšili a ještě po létech si o nich vyprávěli. Domnívám se, že toto hned tak někdo neumí. Aby byl člověk dobrým učitelem, musí dobře naložit se získanými znalostmi a zkušenostmi. Měl by porozumět žákům a mít o ně zájem, umět k nim hovořit, ale také přijímat jejich názory a nápady. Neměl by vystupovat jako jediná neomylná vůdčí osoba.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Richard Sukovič/Ricco, 03.05.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jaký bych byl učitel?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­