ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.59
Hodnoceno: 130x Prosím, ohodnoť práci

Jaký bych byl učitel?

Nikdy jsem nechtěl být učitelem, protože vím, jak je to obtížné. A navíc mě zrovna teď škola moc "nebere". Doma stále slyším: "Učíš se? Co bylo ve škole? Máš úkoly?" Maminka je učitelkou, a tak mohu říci, že mám určité poznatky o tomto povolání. Je to náročná práce a chce to neustálé sebevzdělávání, protože svět utíká velmi rychle a neustále vpřed. A aby člověk nezakrněl, jak říká maminka, musí pořád zkoušet nové věci, poznávat je a seznamovat se s novými metodami a pomůckami.

Kdybych měl být učitelem, tak nevím jakým. Ale určitou představu mám. Něco mezi Igorem Hnízdem z Obecné školy a paní profesorkou Miriam Hejlovou z Ulice. Jsou to takové dvě odlišné postavy, ale každá má své pro a proti. Skloubit tyto dva učitele v jednoho by bylo určitě velice zajímavé.

Myslím si, že zavděčit se všem studentům a žákům nejde. Z rozhovorů se spolužáky a kamarády vím, že to tak je. Každému z nás sedí jiný přístup učitele k nám. Každý z nás zpracovává nové poznatky a získané dovednosti přednesené učitelem trochu jinak. Někdo z žáků potřebuje učitele jako silnou vůdčí osobnost, nekompromisní a zásadovou, někdo se přiklání k přístupnějšímu typu a někdo by chtěl učitele jako kamaráda. Někomu je to jedno, protože si myslí, že škola je nutné zlo a že to tu nějak v klidu přežije.

V dnešní době povolání učitele nepatří mezi vyhledávané. Nikdo se nechce s námi žáky zlobit a my hned tak někoho nepřijmeme.

Kdybych byl učitel, chtěl bych být chápavý, tolerantní, nápaditý, vtipný, ale taky trochu přísný, abych měl u žáků respekt. Aby se žáci na mé hodiny těšili a ještě po létech si o nich vyprávěli. Domnívám se, že toto hned tak někdo neumí. Aby byl člověk dobrým učitelem, musí dobře naložit se získanými znalostmi a zkušenostmi. Měl by porozumět žákům a mít o ně zájem, umět k nim hovořit, ale také přijímat jejich názory a nápady. Neměl by vystupovat jako jediná neomylná vůdčí osoba.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Slohová práce Jaký bych byl učitel? ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jaký bych byl učitel?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)