ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Kodet Vojtěch (*20.05.1956)

   
­­­­
Vojtech Kodet
 • známý autor duchovního mluveného slova i duchovní literatury

Tento neobyčejný člověk se narodil 20. května 1956 v Malém Beranově na Vysočině poblíž Jihlavy. V Jihlavě také vystudoval zdejší gymnázium (sedmileté studium). Poté vstoupil do teologického konviktu a již za studií teologie na Cyrilometodějské bohoslovecké fakultě v Litoměřicích tajně vstoupil ke karmelitánům. Během studia byl povolán k povinné vojenské službě. Po ukončení studia byl roku 1982 vysvěcen na kněze. Dne 29. listopadu 1988 složil slavné sliby a ještě jako novic přijímá jméno Cyril. Držiteli magisteria z teologie se později zalíbila myšlenka studia v Římě. Zde na Papežském institutu spirituality Tereziánu studuje spirituální teologii a roku 2005 zde získává doktorát z teologie.

V roce 1990 se stal prvním převorem a novicmistrem kláštera karmelitánů v Kostelním Vydří u Dačic, který spolu s bratřími karmelitány obnovil, současně zde v Kostelním Vydří a dvou přilehlých farnostech sloužil jako farář. Od roku 1989 byl také členem kněžské rady při brněnském biskupství. Společně s Janem Fatkou založil roku 1989 Karmelitánské nakladatelství, které je nyní jedno z největších křesťanských nakladatelství v republice.

Mnoho let působil také jako představený delegatury Řádu karmelitánů v ČR. Do roku 2018 byl i převorem komunity bratří karmelitánů v Praze-Liboci.

Hodně se věnuje přednášením na různých duchovních cvičeních a formačním činnostem v římskokatolické církvi u nás v ČR. Je také skvělým a vyhledávaným exercitátorem. V době dřívější se rovněž věnoval exorcismu, který je spojován s vymítáním zlých duchů, o čemž byl natočen i mini film - Zkušenost exorcisty.

Je častým návštěvníkem a organizátorem charismatických obnov či konferencí. Přednáší, vede a inspiruje mnoho mladých lidí na táborech jim určených - zvaných JUMPy. Mimo jiné je i častým hostem v TV NOE - televizi dobrých zpráv.

V roce 2012 se stal spoluzakladatelem neziskové organizace BAKHITA o.p.s. zaměřené na pomoc lidem a rodinám na cestě od různých forem moderního otroctví.

Je také především knězem, jenž zpovídá a slouží svátostmi své církvi. Věnuje se duchovnímu doprovázení a službě uzdravování a osvobozování.

DÍLO:

Seznam dosud vydaných knih v Karmelitánském nakladatelství v Kostelním Vydří:

 • Svatodušní novéna (2000) - 9denní modlitba (novéna) k Duchu svatému před svátkem Seslání Ducha sv. (letnice)
 • Velké jubileum s Vojtěchem Kodetem (2000)
 • O eucharistii s Vojtěchem Kodetem (2005)
 • Mariánské modlitby (2006) - sbírka mariánských modliteb
 • Marta a Marie trochu jinak: jak žít s Bohem v bezbožném světě (2007)
 • Jeho rány nás uzdravily: křížová cesta (2008) - úvahy českého karmelitánského mnicha o křesťanské modlitbě křížové cesty
 • Učednictví (2009)
 • Hledám tvou tvář (2011)
 • Novéna za evangelizaci národa na přímluvu sv. Cyrila a Metoděje (2011)
 • Vánoční radost (2014)
 • Přežít nebo prožít mši svatou (2015)
 • Novéna k Ježíši Kristu, Tváři Božího milosrdenství (2015) - 9denní modlitba k Ježíši Kristu, která vyšla k Roku milosrdenství 2015-2016
 • Novéna k Neposkvrněnému Srdci Panny Marie (2017) - 9denní modlitba k Panně Marii; vydáno ke 100. výročí zjevení Panny Marie ve Fatimě

Je rovněž autorem mnoha CD - MP3 a audio nahrávek...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frankie12, 07.09.2019

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k životopisu
Vojtěch KodetMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­