ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Heyerdahl Thor (*06.10.1914 - †18.04.2002)

­­­­
Norský badatel se narodil roku 1914. Vystudoval zoologii a krátce po druhé světové válce pobýval nějaký čas na ostrově Fatuhiva, kde ho zaujalo studium kultury polynéských praobyvatelů. Nebyl však činný jen ve vědě, také publikoval. Vedle prací ryze vědeckých vydal dnes už velmi populární dvě knihy beletristické. Ve znamení Kon-Tiki, pojednávající o plavbě na voru z Jižní Ameriky do Polynésie, a Aku-aku o cenných vykopávkách a tajemném dobrodružství na Velikonočním ostrově. Za neúnavnou vědeckou, vpravdě novotvárskou a průkopnickou činnost se mu dostalo vysokého vyznamenání - roku 1962 mu byl udělen zlatý řád Vegy. Zemřel roku 2002.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: monika, 07.03.2005

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Ve znamení Kon-Tiki
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k životopisu
Thor HeyerdahlMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­