ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Berry Steve (*1955)

­­­­

Steve Berry se narodil roku 1955 v Georgii ve Spojených státech amerických. Vystudoval politologii a práva na Mercer University, po absolutoriu se začal živit jako advokát. Advokátní praxi úspěšně provozuje již přes třicet let.

K literární tvorbě přivedl Steva Berryho jeho zájem o historii, ale i inspirace, kterou načerpal v soudních síních. Než vydal svůj první román s názvem Jantarová komnata (2003, The Amber Room), musel se přenést přes více než osmdesát odmítnutí různými nakladateli. Navzdory tomu se tato Berryho prvotina stala na několik týdnů pomyslným vrcholem žebříčku nejprodávanějších knih.

Berryho romány vyšly již ve více jak padesáti zemích světa a byly přeloženy do čtyřiceti jazyků. Kromě již zmíněné Jantarové komnaty se proslavil například romány Rasputinovo proroctví (2004, The Romanov Prophecy), Třetí tajemství (2005, The Third Secret) nebo Kolumbova záhada (2012, The Columbus Affair), a knižní sérií Cotton Malone, kam patří knihy Templářské dědictví (2006, The Templar Legacy), Alexandrijská knihovna (2007, The Alexandria Link), Benátská zrada (2007, The Venetian Betrayal), Rukopis Karla Velikého (2008, The Charlemagne Pursuit), Pařížská pomsta (2009, The Paris Vendetta), Císařova hrobka (2010, The Emperor's Tomb) a Jeffersonova šifra (2011, The Jefferson Key). V roce 2013 by měl v USA vyjít další díl této série s názvem The King's Deception.

Steve Berry je zakladatelem International Thriller Writers (ITW), což je skupina více než dvou tisíc spisovatelů thrillerů z celého světa.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lilithen, 30.10.2012

   
­­­­

Související odkazy

­­­­

Diskuse k životopisu
Steve BerryMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­