ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Berry Steve (*1955)

­­­­

Templářské dědictví (Cotton Malone)

  • díl v sérii: 1 (následuje: Alexandrijská knihovna)

Cotton Malone býval špičkovým kryptologem na americkém ministerstvu spravedlnosti. Pak se však rozhodl udělat za svou dosavadní kariérou tlustou čáru, odstěhoval se do Kodaně, stal se majitelem antikvariátu a začal vést poklidný život milovníka starých tisků. Udělal vše pro to, aby ho nic z minulého života nezastihlo - a stejně to bylo málo. Stačil jediný telefonát od jeho bývalé nadřízené Stephanie Nelleové a Cotton ví, že selanka skončila.
Stephanie si s ním smluví schůzku v kodaňské kavárně, ale události naberou nečekaný spád. Jakýsi muž se pokusí ukrást její kabelku, a když se mu to nepodaří, spáchá demonstrativní sebevraždu. Mohl snad vědět, že se v kabelce skrývá deník Stephaniina zemřelého manžela, předního odborníka na historii templářů? Stránky deníku obsahují šifrovaný návod k odhalení dávného tajemství, které po staletí nedává spát badatelům ani hledačům templářského pokladu. Stephanie je odhodlána tuto mozaiku poskládat a naplnit tak odkaz svého muže - ale brzy vyjde najevo, že v tomto odhodlání není sama. Kdo je ten tajemný muž, který je pro vzácné záznamy ochoten vraždit? A za jakým cílem tak odhodlaně kráčí?
Cotton Malone dlouho neváhá a nabídne Stephanii pomoc. S každým rozluštěným anagramem či symbolem jsou si stále jistější, že na konci cesty je čeká zjištění, které by mohlo otřást celým civilizovaným světem. Otázkou zůstává, jak by s tímto zjištěním naložil jejich nevyzpytatelný nepřítel...

Cotton Malone byl špičkovým kryptologem na americkém ministerstvu spravedlnosti. Se svou nadřízenou, Stephanií Nelleovou, měl velmi dobrý, ale jen pracovní vztah. Cotton se rozhodl změnit svůj život, a tak se odstěhoval do Kodaně, kde si otevřel svůj vlastní antikvariát. Žil jako každý normální občan poklidným životem, dokud ho nekontaktovala Stephanie. Sešla se s ním v Dánsku v jedné malé kavárničce, kde se jí pokusí jakýsi muž ukrást kabelku, avšak neúspěšně. Cotton ho honí po Kodani, ale muž spáchá demonstrativní sebevraždu. Stephanie měla v kabelce schovaný malý deník svého zesnulého muže, Larse Nelleho. Byl to známý historik a přední odborník na Templáře. Celý život hledal tzv. Velký odkaz, což má být velký poklad, který si nastřádali Templáři při Křížových výpravách. Lars byl ovšem nalezen oběšený ve své chatě.

V opatství DES FONTAINES žijí Templáři a nikdo o nich neví. Někteří tu tráví celý svůj život, ostatní sem přijdou až ve starším věku. Velmistr umírá a o jeho místo se uchází Roquefort a Senešal. Roquefort vyhrává a Senešal, doprovázený Geoffreym, prchá z opatství.

Mezitím Stephanie a Cotton zjišťují spoustu nových věcí a s každým rozluštěným anagramem a symbolem jsou stále blíž pravdě. Steph se stýská po synovi, kterého před čtyřmi roky pohltila lavina. Vyčítá si spoustu věcí, jenže jednoho dne se Mark Nelle, její syn, objeví ve dveřích. Vypráví celý příběh, jak ho bývalý Velmistr našel pod lavinou sněhu, vzal ho do opatství a určil Senešalem, a jak jeho otec nespáchal sebevraždu, ale bil zabit. Teď hledá pravdu Stephanie Nellová, Cotton Mallone, Mark Nelle a Geoffrey. Jenže Velký odkaz hledá i zlý Roquefort, který po celou dobu ohrožuje jejich životy. Kdo najde Velký odkaz? Jak to dopadne s templáři a Roquefortem? To už si musíte přečíst.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: aaajka, 08.05.2009

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Benátská zrada (Cotton Malone)
-Templářské dědictví (Cotton Malone)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k výpisku
Steve Berry - Templářské dědictví (Cotton Malone)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)