ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Křesťan Rudolf (*14.03.1943)

­­­­
Rudolf Křesťan se narodil během druhé světové (Stará Role - nynější součást Karlových Varů). Navštěvoval gymnázium v Karlových Varech. Po maturitě studoval Novinářskou fakultu na Univerzitě Karlově v Praze, kterou také zdárně dokončil. Rokem 1964 psal fejetony do časopisu Mladý Svět, kde pracoval až do roku 1993. Poté se stal šéfredaktorem časopisu Týdeník Televize. Autora nejvíce proslavili již zmíněné fejetony. Ve svých fejetonech se zabývá obyčejnými věcmi, které mu zrovna projdou hlavou. Klade sám sobě otázky, které na první pohled mohou připadat zbytečně. Jenže autor se díky své fantazii nad nimi dokáže bezvadně zamyslet (jeho pohled na věci je zvláštní, ale přesto jeho význam každý chápe). Používá přitom zajímavé postřehy a vtipné nadsázky. Dokáže si mistrovsky pohrát s významem slov, což dodává jeho knihám humorný ráz. Křesťan vedle vydávání knih vystupuje i v televizním pořadu Nedělní ráno a v rozhlasovém pořadu Dobré jitro z Prahy. Rudolf Křesťan napsal přes tisíc fejetonů. Některé z jeho knih zdobí ilustrace, která vypracovala přímo autorova manželka.

VÝBĚR Z DÍLA:

Kos a kosínus - spolupráce s karikaturistu V.Renčínem
Budeš v novinách - spolupráce se žurnalistou F.Gelem
Myš v 11. patře
Kočky v patách
Slepičí krok
Jak se do lesa volá (ilustroval Vladimír Renčín)

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: nefertiti, 27.06.2008

   
­­­­

Diskuse k životopisu
Rudolf KřesťanMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­