ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Křesťan Rudolf (*14.03.1943)

­­­­

Slepičí krok: 111 fejetonů ze zvědavosti (2)

V této knize je 111 vtipných fejetonů.

Aktivní odpočinek
Vědci tvrdí, že by měl člověk hodinu denně věnovat sportu. Dále hodinu denně strávit nad krásnou literaturou. Navíc se máme věnovat nějakému koníčku, například leteckému modelářství. To už jsou tři hodiny denně. Psychologové usoudili, že nám prospívá společenský styk. Máme navštěvovat své známé, příbuzné, kamarády. Připočtěme dvě hodiny. Pro citový rozvoj je důležité chodit do kin, divadel, na výstavy. Řekněme dvouhodinové představení. Celkem už 7 hodin na splnění poznatků vědy o správném aktivním odpočinku. Ještě musíme sáhnout na domácí práce. Pak je důležitý pohyb na čerstvém vzduchu. Zvláště procházky lesem. Než se Pražák dostane do čerstvé zeleně, je spousta času v trapu. Řekněme 3 hodiny. I když se jen člověk otočí na jehličí a hned upaluje domů. Mezisoučet: 11 hodin. A co vyhovění poznatkům, že si má rodina porozprávět alespoň hodinu denně? Vliv na člověka má i domácí kutilství. Řekněme, že hodinu denně budeme kutit. Dohromady 13 hodin. Ještě je tu zájmová umělecká činnost, hra na housle, pozoun, klavír. Dejme tomu...2 hodiny. V přestávkách mezi aktivními odpočinky je nezbytné jíst a umýt si ruce. Vezmeme to hopem, asi tak hodinka. 16 hodin. Teď ještě něco důležitého. Spánek. Podle názorů vědců máme spát 8 hodin denně. Ano, je to tak. jestliže máme žít kulturně, všestranně a vůbec zdravě, nezbude nám ani minuta na práci!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: El, 06.06.2006

    Ceska posta
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Myš v 11. patře, Myš v 11. patře (2)
-Slepičí krok: 111 fejetonů ze zvědavosti, Slepičí krok: 111 fejetonů ze zvědavosti (2)
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k výpisku
Rudolf Křesťan - Slepičí krok: 111 fejetonů ze zvědavosti (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­