ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Pilcherová Rosamunde (*22.09.1924 - †06.02.2019)

­­­­

Rosamunde Pilcherová, anglická spisovatelka, která byla do roku 1965 známá pod pseudonymem Jane Fraser, se narodila roku 1924. Již od dětství chtěla být slavnou spisovatelkou. Rodiče ji v jejím záměru povzbuzovali. V osmnácti letech jí časopis Woman and Home vydal první povídku.

Během 2. světové války pracovala začínající spisovatelka na ministerstvu zahraničních věcí a potom ve Womens Royal Naval Service. Nejprve žila v anglickém Portsmouthu a později v Trincomalee na Cejlonu, kde měla základnu britská východoindická námořní flotila. Na konci války se seznámila s Grahamem Pilcherem, po válce se za něj provdala a odstěhovala se s manželem do Skotska, kde potom žila dlouhá léta v domku poblíž města Dundee. Vychovala 4 děti.

Rosamunde Pilcherová napsala celkem třináct románů a celou řadu povídek, které pravidelně publikovala v časopisech a později vydala v několika souborech. Rosamunde Pilcherová píše ve svých povídkách a románech o krajích, které důvěrně zná anebo které procestovala (např. Cornwall).

3. února 2019 ve skotské obci Longforgan utrpěla mrtvici, které podlehla o tři dny později.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: rugsag, 10.11.2006

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Modrá ložnice a jiné povídky
-Návrat domů
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k životopisu
Rosamunde PilcherováMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­