ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Dvořáková Petra (*12.11.1977)

   
­­­­

Petra Dvořáková je česká spisovatelka a scénáristka. Narodila se 12. listopadu 1977 ve Velkém Meziříčí, ale momentálně bydlí se svou rodinou ve Znojmě. Má dva syny, Vítka a Dominika.

Kariéra Petry Dvořákové nebyla zpočátku tak jasná. Nezačala totiž ihned psát. Po základní škole pokračovala ve studiu a vystudovala střední zdravotnickou školu. Nějakou dobu také jako zdravotní sestra pracovala. Zhlédla se však v něčem jiném a ke škole se vrátila. Poněkud však změnila obor a od zdravotnictví přešla k filosofii na Masarykově univerzitě. Tu dostudovala a získala titul Mgr.

Ve svém životě si prošla i velmi těžkými momenty - anorexií. Její vzpomínky z tohoto období, životní zkušenosti a respekt k životu ji přiměly o tom psát a šířit tyto složité okamžiky lidstvu. Dávat informace o tom, že není svět vždy růžový a že se dá velmi lehce sklouznout do velkého problému.

Poprvé jsme o Petře mohli slyšet v roce 2006, kdy vydala svou první knihu Proměněné sny. Za tuto knihu rozhovorů dokonce získala cenu Magnesia litera v kategorii publicistika.
O pár let později, v roce 2009, pak vydala další knihu - Já jsem hlad, ve které právě popisuje své zkušenosti se zákeřnou nemocí, poruchou příjmu potravy.
Roku 2013 vydala další skvělý kousek, knihu určenou pro mládež, s názvem Julie mezi slovy, za kterou rovněž získala ocenění - Zlatou stuhu.
V letech 2015 až 2020 pak vydala ještě několik dalších děl, například Každý má svou lajnu, Chirurg nebo Vrány.

Momentálně píše Petra Dvořáková scénáře dětského programu České televize - Planeta YÓ.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lucie Ötwösová, 31.03.2020

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Vrány
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k životopisu
Petra DvořákováMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­