ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.56
Hodnoceno: 61x Prosím, ohodnoť práci

Anorexie - ideál krásy?

Kde jsou ty časy, kdy byly poněkud plnější tvary zdrojem opravdové krásy. Ano ano, také bych se velice ráda vrátila do období baroka. Bohužel dnešním světem, 21. stoletím, hýbe úplně jiný trend - prkna na přehlídkových molech...

Je až zarážející, že téměř průhledným dívkám a ženám se ještě říká modelky. Co je však mnohem horší, přesně z těchto "vychrtlin" si nynější holky berou příklad! Ale proč? Proč se dívky z vlastního rozhodnutí derou do pekla, ze kterého už většinou není návratu?

Odpověď je bohužel až příliš jednoduchá - je to vlivem světa, ve kterém žijeme. Položme si ruku na srdce a každá z nás si upřímně odpovězme - copak nechceme být všechny krásné a žádané? Každá se chce líbit. A přesně to je v určitém slova smyslu problém.

Mít pár kilo na víc, na tom není vůbec nic špatného. Jenže jedna holka si kvůli postavě nemohla najít kluka, druhé doma vyčítali, že pro sebe nic nedělá a je ostudou rodiny, ze třetí si kvůli její plné postavě utahovali. Všechny tyto dívky musely trpět neustálé narážky, až se samy sobě zhnusily. Při každém podívání se do zrcadla či stoupnutí na váhu si přály být hezčí, hubenější.

Začalo to nevinným omezováním jídelníčku a všichni je chválili, jak jim to teď moc sluší. Jenže ten problém už tu byl a nešel odstranit - ty holky si pořád připadaly tlusté. Skončilo to úplným hladověním. Většina však jen u hladovění nezůstává. Umělé vyvolávání zvracení, projímadla k obědu, to vše je naprosto "normální" a pro nás nepochopitelné. Kam až jsou ochotny zajít!?

Přesto se samy sobě pořád nelíbí. Ten problém už ale není v postavě. Jde o problém v jejich hlavě, v jejich psychice. Čím dál víc se podobaly těm "vyzáblinám" na titulních stránkách prestižních časopisů. Ale to nestačilo. A tak se z nich staly chodící kostry obalené kůží.

Stačí se podívat na webové stránky dívek, jež se v tomto podporují. Z přiložených fotografií se nám dělá zle, tyhle holky se už vlastně nikomu nelíbí. Avšak ony se nepřestávají povzbuzovat. Je to takový jejich deník - zapisují si tam každý shozený gram a ještě se za to chválí! A nám nad tím jen zůstává rozum stát...

V Česku téměř každá stá dospívající dívka trpí anorexií, 30 % z nich je mladších 15 let, a co je horší, jen čtvrtina se dokáže úspěšně vyléčit. V Americe trpí poruchou příjmu potravy celých 8 milionů lidí a nutno podotknout, že se do této skupiny počítají také muži.

Pokud nechceme vidět umírat generace mladých dívek, nebuďme k nim lhostejní, snažme se jim pomoci zvládnout jejich situaci, ale především se snažme jí předejít tím, že si narážky na postavu nějaké holky prostě odpustíme.

A vy holky neblbněte! Život přeci není jenom o dokonalé figuře!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: monii, 21.10.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Anorexie - ideál krásy?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­