ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Süskind Patrick (*26.03.1949)

­­­­

Patrick Süskind se narodil 26. března 1949 v německém Ambachu (nedaleko Mnichova). Jeho otec byl spisovatelem a novinářem. Süskind studoval středověkou a moderní historii na mnichovské univerzitě a v letech 1968-1974 navštěvoval univerzitu v Aix-en-Provence na jihu Francie.

Patrick Süskind je jedním z nejúspěšnějších německých spisovatelů. Dnes žije v Mnichově a zpravidla vůbec neposkytuje rozhovory.

DÍLO:

Parfém: příběh vraha (Perfume) - hororový román, v roce 2006 zfilmováno (režie Tom Tykwer)
Příběh pana Sommera (The Story of Mr Sommer)
O lásce a smrti (On Love and Death) - esej
Kontrabas (Double Bass, 1984) - krátká próza, jejíž divadelní adaptace patřila po několik let k nejhranějším dílům v německy mluvících zemích
Tři příběhy a úvahy (Three Stories and a Reflection)

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Eirene, 21.09.2009

   
­­­­

Související odkazy

­­­­

Diskuse k životopisu
Patrick SüskindMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­