ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Kopietzová & Sommer (*oba 1963)

­­­­
Gerit Kopietzová
* 22.01.1963 v Möckmühl

Jörg Sommer
* 01.08.1963 v Heilbronn

Gerit Kopietzová a Jörg Sommer se znají od mládí ze společné pedagogické práce. Pracují a žijí společně s jejich čtyřmi dětmi přímo na "jejich" jezeru v jedné severowürttembergské obci.
Není divu, že každodenní množství činností v domě Kopitz-Sommer je dáváno příkazem. Někdo je vždy přímo někým uražený, má mnoho řečí k mnohým domácím úkolům, nebo velmi málo chuti uklízet, nebo má pozváno na půl tuctu kamarádů na hraní. Je den, kdy tu sedí více jak tucet lidí u dlouhého kuchyňského stolu. Ale nějak se všichni vždy nasytí.

Gerit Kopietzová a Jörg Sommer jsou mimořádně produktivní autoři. Mají již vydáno přibližně 160 titulů s celkem přes 3 miliony exemplářů vydáných buď pod jejich vlastními jmény nebo pod různými pseudonymy v různých nakladatelstvích. Byly přeloženy již do 29 jazyků. Publikují zpočátku samostatně, od r.1998 ale převážně společně v týmu.
Zpočátku psali většinou knihy o výchově určené pro rodiče a odborné knihy pro pedagogy, od roku 1997 pak četné povídky a detektivky pro děti a mládež. Píší dále scénáře pro televize, skripta pro zábavná vysílání a televizní show, zvukové knihy, divadelní hry a dokonce i texty k písním, vyvíjejí stolní a počítačové hry, komiksy a experimentují stále v různých sdělovacích prostředcích a různými způsoby.
Mimoto píší tzv. "sloupky" na pedagogická témata pro více než dvacet deníků a časopisů.

KNIHY:

Černý rytíř
Chyťte zloděje
Ohrožená plavba
Ukradený obraz
Agáta a Dr. Lupa
Dvojčata
Únos vlaku
S nohami na stole

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: v.stepan, 15.03.2008

   
­­­­

Diskuse k životopisu
Kopietzová & SommerMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­