ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Kopietzová & Sommer (*oba 1963)

­­­­
Gerit Kopietzová
* 22.01.1963 v Möckmühl

Jörg Sommer
* 01.08.1963 v Heilbronn

Gerit Kopietzová a Jörg Sommer se znají od mládí ze společné pedagogické práce. Pracují a žijí společně s jejich čtyřmi dětmi přímo na "jejich" jezeru v jedné severowürttembergské obci.
Není divu, že každodenní množství činností v domě Kopitz-Sommer je dáváno příkazem. Někdo je vždy přímo někým uražený, má mnoho řečí k mnohým domácím úkolům, nebo velmi málo chuti uklízet, nebo má pozváno na půl tuctu kamarádů na hraní. Je den, kdy tu sedí více jak tucet lidí u dlouhého kuchyňského stolu. Ale nějak se všichni vždy nasytí.

Gerit Kopietzová a Jörg Sommer jsou mimořádně produktivní autoři. Mají již vydáno přibližně 160 titulů s celkem přes 3 miliony exemplářů vydáných buď pod jejich vlastními jmény nebo pod různými pseudonymy v různých nakladatelstvích. Byly přeloženy již do 29 jazyků. Publikují zpočátku samostatně, od r.1998 ale převážně společně v týmu.
Zpočátku psali většinou knihy o výchově určené pro rodiče a odborné knihy pro pedagogy, od roku 1997 pak četné povídky a detektivky pro děti a mládež. Píší dále scénáře pro televize, skripta pro zábavná vysílání a televizní show, zvukové knihy, divadelní hry a dokonce i texty k písním, vyvíjejí stolní a počítačové hry, komiksy a experimentují stále v různých sdělovacích prostředcích a různými způsoby.
Mimoto píší tzv. "sloupky" na pedagogická témata pro více než dvacet deníků a časopisů.

KNIHY:

Černý rytíř
Chyťte zloděje
Ohrožená plavba
Ukradený obraz
Agáta a Dr. Lupa
Dvojčata
Únos vlaku
S nohami na stole

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: v.stepan, 15.03.2008

   
­­­­

Diskuse k životopisu
Kopietzová & SommerMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)