ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Sidonová Kateřina (*16.09.1964)

­­­­
Kateřina Sidonová se narodila 16. září 1964 v Praze. O šest let později se narodila sestra Magdaléna.
Ke studiu angličtiny na FFUK nebyla přijata, jelikož otec, Karol Sidon, byl signatářem Charty 77 a roku 1983 se vystěhoval do NSR. Vystudovala tedy pedagogickou fakultu UK, obor speciální pedagogika. Studium dokončila roku 1990 diplomovou prací Specifika vzdělávání romských dětí. Pracovala jako učitelka angličtiny na základní škole, později jako vychovatelka na azylovém oddělení pro děti a mládež Most.
První knihu Zmrzlinový pohár publikovala ještě v samizdatové edici Petlice (listopad 1989). Roku 2000 vyšla kniha pohádek Syn stromu a jiné pohádky v nakladatelství Mladá Fronta. Stejné nakladatelství vydalo i její další dvě knihy: Jsem Kateřina a Jakub. Nakladatelství Torst vydalo její studentskou prózu z roku 1983 Jeden den ve IV.D. Ta byla přeložena do angličtiny a objevila se ve sborníku Povídky nakladatelství Telegram Books.
Sidonová se živí jako překladatelka z anglického jazyka a titulkářka.
Má tři děti. Žije v Praze.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Gandžovna Tabakovová, 21.09.2007

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Jsem Kateřina
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k životopisu
Kateřina SidonováMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­