ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Kulhánek Jiří (*31.12.1967)

­­­­
Jiří Kulhánek je přední český autor knih na pomezí science fiction, hororu a fantasy. Narodil se roku 1967 v Brandýse nad Labem, nyní žije v Praze. V roce 1989 absolvoval Střední průmyslovou školu v Liberci. Od roku 1993 člen Science fiction and fantasy Workshopu (jedná se o skupinu lidí pomáhajících mladým autorům v jejich krušných začátcích; jde o skupinu nevýdělečnou a víceméně sporadicky fungující).
Jiří Kulhánek je autor známý-neznámý. Jeho knihy čte obrovské množství lidí, ale on je přesto stále nějak v ústraní. Doposud nemá osobní (oficiální) webové stránky a bylo s ním napsáno jen asi pět krátkých rozhovorů. Tyto rozhovory se navíc dostaly zase jen k okruhu jeho nejvěrnějších a nejvytrvaleji hledajících fanoušků. Bývá nazýván Mistrem, ale také člověkem, který píše ten nejbrakovatější brak a jedno klišé střídá jiným. Milovníci jeho tvorby by za něj snad položili i život. Zato některým kritikům se, při zaslechnutí jeho jména, dělají rudé mžitky před očima a vzteky zatínají ruce v pěst.

Jiří Kulhánek - rozbor jeho díla.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: John Sorrow, 01.05.2008

­­­­

Související odkazy

­­­­

Diskuse k životopisu
Jiří KulhánekMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­