ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Bessonov Jevgenij (*20.07.1923)

­­­­
Tento ruský (resp. sovětský) autor se narodil 20. července 1923 v Moskvě. Jeho otec byl venkovan, který se do hlavního města přistěhoval roku 1908 a stal se prodavačem, poté bojoval až do Únorové revoluce. Jevgenijova matka byla vyučená krejčí. Chlapec vyrůstal ve velmi skromných poměrech. Jeho život byl pochopitelně ovlivněn budováním socialismu v tehdejším SSSR.
Po absolvování základní školy, tehdy v Rusku spojené i se střední, odmaturoval 17.7.1941, pět dní nato začala válka.
Následující léta do roku 1945 strávil v armádě, kde od roku 1943 bojoval jako velitel čety s hodností nižšího důstojníka u motostřelecké jednotky. O jeho bohatých prožitcích a zkušenostech z Velké vlastenecké války mluvit nebudu, protože jsem je popsal ve stručném obsahu jeho knížky Tanky útočí. Pochopitelně koho zajímá 2. světová válka vůbec, doporučuji mu si knížku přečíst, není špatná. Sám autor totiž o sobě tvrdí, že není žádný spisovatel, ale obyčejný občan a bývalý řadový voják. Uvedu zde jen, že byl jednou zraněn, nějakou dobu (květen 1945) taky strávil v Praze. Poté žije s manželkou v sovětských kasárnách mimo Rusko. V roce 1946 se mu narodí syn. Služba u "frontové" jednotky mu končí v prosinci 1947.
V armádě však zůstává jako důstojník z povolání a odchází do důchodu v roce 1976 v hodnosti plukovníka. Dodnes žije v Rusku s rodinou.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lukáš Trzaskalik, 08.06.2007

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Tanky útočí
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k životopisu
Jevgenij BessonovMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­