ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Paolini Christopher (*17.11.1983)

­­­­
Christopher Paolini CP

Christopher Paolini se narodil 17. listopadu 1983. Je autorem knihy Eragon, která velmi rychle předstihla na žebříčku bestsellerů Harryho Pottera.

V patnácti letech, po ukončení školy, se nechal inspirovat svou silnou náklonností k fikci, k vědeckofantastické literatuře a začal psát první díl ze série Odkaz Dračích jezdců (Inheritance Cycle) - Eragon. Sebe zprvu stylizoval do postavy hlavního hrdiny Eragona, ale jak se postupem času ubíral obsah knihy jiným směrem, od tohoto rozhodnutí upustil... V únoru 2002 kniha vyšla v rodinném nakladatelství Paolini International LLC. Zanedlouho knihu objevil novinář a spisovatel Carl Hiaasen a doporučil ji svému vydavateli. Nakladatelství Alfred A. Knopf-Random House knihu vydalo v srpnu roku 2003 v podobě, která je předkládána české verzi.

V dalších letech napsal Paolini další díly fantasy série Odkaz Dračích jezdců: Eldest, Brisingr a Inheritance (poslední díl zatím nevyšel česky, nakladatelství Fragment chystá vydání v českém jazyce na v první polovinu roku 2012, v Americe by mělo vyjít již 8.11.2011)

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DEDEONKA, 15.06.2011

   
­­­­

Diskuse k životopisu
Christopher PaoliniMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­