ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

MacDonaldová Betty (*26.03.1908 - †07.02.1958)

­­­­
Betty MacDonaldováBetty MacDonaldová byla americká spisovatelka a autorka humorných vyprávění. Za svůj život stihla napsat čtyři romány, které čerpají z vlastních, ne však vždy veselých osudů a příhod. Betty MacDonaldová si nikdy nestěžuje a životní situace popisuje bezprostředně a upřímně s vrozeným sarkastickým humorem.

Betty MacDonaldová je autorka čtyř humorných románů pro dospělé a čtyř knížek pro děti. Svými upřímnými a bezprostředními romány nenahraditelně obohatila humoristický žánr a poskytla svým čternářům nahlednout do doby, ve které žila. Betty MacDonaldová se narodila 26. března 1908 do rodiny Bardových v Boulder ve státě Colorado. Její otec byl důlním inženýrem, a proto se rodina často stěhovala. Betty měla pět sourozenců, o kterých také hodně píše ve svých knihách. Betty MacDonaldová byla dvakrát vdaná a s prvním manželem měla dvě dcery Anku a Janku. Zemřela 7. února 1958 v Seattle ve státě Washington.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: lucinta, 23.08.2006

   
­­­­

Diskuse k životopisu
Betty MacDonaldováMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­