ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Kotzebue August Friedrich von (*03.05.1761 - †23.03.1819)

­­­­
AugustvonKotzebue1818 (crop)

Německý spisovatel.
Narodil se ve Výmaru, studoval v Jeně, ale ve dvaceti letech odešel do Ruska, které se stalo jeho druhou vlastí. V Petrohradu působil jako sekretář guvernéra a rychle pokračoval v kariérním řebříčku. Vysloužil si postavení do šlechtického stavu.

Patřil k nejplodnějším spisovatelům své doby, psal romány a dramata. Napsal například Dějiny německé říše. Po třech letech přijal místo dvorního básníka ve Vídni. Tam však dlouho nevydržel a vrátil se zpět do Ruska. Na hranicích došlo k malichernému nařčení, po kterém byl zatčen a poslán do vyhnanství na Sibiř. Nakonec se vše vysvětlilo, vrátil se na carský dvůr, kde si musel všechno odpracoval. Tehdy byl ještě pověřen tajnými úkoly, které se později provalily. Hodně lidí ho nenávidělo, protože posílal ruské vládě tajné informace. To se mu stalo osudným. Jednoho dne byl zavražděn studentem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Danyss86, 08.11.2005

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k životopisu
August Friedrich von KotzebueMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­