ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Studium on-line z gauče? Proč ne.

Když jsem před více jak dvěma lety pročítala jedny křesťanské noviny, upoutal mě článek, který nabízel přihlášení se k bakalářskému studiu z pohodlí domova, doslova z gauče, a to on-line formou. Velice mě tato zpráva zaujala a já si řekla, že by to mohla být dobrá příležitost, jak se dozvědět a jak více proniknout do mnohým neznámého oboru jménem teologie. Pojem teologie v sobě nezahrnuje jen jakýsi jeden pohled na Boha, ale je to věda komplexnější. Předměty, které se v rámci oboru vyučují (například filozofie, etika, nauka o církvi, religionistika, biblistika, patristika a také starověké jazyky), jsou všechny velmi zajímavé a pro teologii klíčové. Nejvíce mě zaujaly jazyky latina, hebrejština a řečtina, pomocí nichž můžete číst nejen biblické pasáže v originále, ale i různé dokumenty a písemnosti z dob dávno minulých.

V době covidové tedy teologická fakulta otevřela historicky první on-line studium v České republice a počet přihlášených studentů byl vyšší, než kdokoliv čekal - přes čtyři sta.

Přišel první semestr a s ním spojené studijní povinnosti - přednášky, webináře s vyučujícími, první zkoušky, zápočty a kolokvia. Každým semestrem se nároky a povinnosti zvyšovaly. A co je na tom všem nejlepší? Přeci to, že vše probíhalo skrze kamery a mikrofon přímo z pohodlí pokoje on-line jen prostřednictvím počítače, tabletu či mobilního telefonu.

Dnes jsem ve třetím bakalářském ročníku, v pátém semestru. Bylo to sice z gauče, ale nic, co by bylo zadarmo. Nevydrželi zdaleka všichni - zbylo nás sto čtyřicet a nyní se mnozí připravujeme na zkoušky, a to nejen ty semestrální, ale také státní (státnice) a na závěrečnou disputaci, což je obdoba bakalářské práce, podané formou osnovy a ústní prezentace daného tématu.

Teologie je nesmírně bohatý a zajímavý obor, není to jen čistě o Bohu a víře, či nevíře v něj, ale o učení se naslouchat a na druhou stranu nebát se vyjádřit svůj názor nebo svůj názor opřít o nějaký argument z doby dřívější, například o biblický citát apod.

Na studiu teologie je krásné také prostředí, ve kterém se pohybujeme. Jsou to spolužáci, ale také pedagogové, kteří jsou milí a vstřícní. A vůbec obdivuji celý tým teologie on-line, který zvládl počáteční nápor studentů a stále něco vylepšuje a perfektně se o studenty stará.

Jednou v roce je pro studenty pořádána slavnostní mše svatá, tzv. Te Deum, a poté setkání a povídání si nejen se spolužáky, ale i se všemi pedagogy, které jsme mohli sledovat dosud jen skrz obrazovku. Toto setkání se nese v duchu agapé a je to vždy perfektní.

Teologie mě baví, zajímá a obohacuje, učí mě dívat se na svět nejen jedním pohledem, ale pohledem mnoha přidružených věd, jejichž většinu jsem již jmenovala. Jsem nesmírně ráda, že mohu patřit do tohoto projektu a být tak průkopnicí studia on-line.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frankie12, 30.11.2022

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Studium on-line z gauče? Proč ne.Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­