ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.44
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

Koronavirus

  • následující text vyjadřuje osobní (subjektivní) stanovisko autora

Covid-19, též známý jako koronavirus, nám docela zkazil rok 2020. Naštěstí jsme do roku 2021 vynalezli vakcínu, ale co když je k ničemu? A co když je strach z koronaviru trochu přehnaný?

Podle mě jsou reakce na koronavirus opravdu trochu přehnané, jediné, co na něm lze považovat za tak zákeřné, je, že se přenáší z osoby na osobu ještě v inkubační době. To znamená, že se přenáší, i když se ještě dotyčné osobě neprojevily žádné příznaky.
Taky se objevuje zbytečná panika, ale lidi si neuvědomují, že chřipka má stále vyšší úmrtnost než koronavirus a že každý zdravý člověk koronavirus přežije.

Rovněž se spekuluje, že koronavirus je uměle vytvořený virus, který byl schválně vypuštěný. Já si myslím, že je skutečně uměle vytvořený, ale nedomnívám se, že by k jeho úniku došlo naschvál. A musím uznat, že světu i trochu pomohl. Říkáte si, jak nám asi mohlo masivní vyhlazování lidí pomoci? Inu, nepomohlo nám masivní vyhlazování, ale fakt, že jsme všichni doma a nic neděláme, dokázal to, že se znečisťování planety skoro zastavilo. Kdybyste se podívali na mapu znečištění jakéhokoliv města, zjistíte, že se znečištění extrémně zmenšilo či rovnou zastavilo.

Když se zaměříme na vakcínu, každý normální člověk si řekne, že se naočkuje a má klid. Jenže podíváme-li se na to z jiného hlediska, úplně nový lék nemohl být za tak krátkou dobu pořádně otestován. Kdybych si měl osobně vybrat, raději se za takové situace očkovat nenechám. Dle mého názoru je vakcinace jenom další způsob, jak vydělat peníze v nastalé situaci.

Bohužel lidi protestují, porušují karanténu... A k tomu virus pořád mutuje, tak se ho jen tak nezbavíme. Je čím dál více nakažlivý, nicméně pořád stejně nebezpečný, takže není důvod k nějaké strašné panice. Sám osobně si myslím, že ho stačí přečkat - dodržovat základní hygienické návyky, nosit roušku a bude po pandemii. Virus sice nezmizí, bude tady stále s námi, ale my se s ním naučíme žít.

Z mého pohledu je tedy vakcinace zbytečná, panika taky a strach z koronaviru jen přehnaný. Takový je čistě můj osobní názor na tuto pandemii.

Přeji hodně zdraví a ať vydržíte karanténu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Anonymní Kocur, 21.01.2021

­­­­

Diskuse ke slohové práci
KoronavirusMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­