ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.67
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Studenti vs. vyučující

Škola. Téma opravdu široké a téměř vždy aktuální, zejména pro studenty, pochopitelně. Ovšem nejen pro ně, toto prostředí je hojně využíváno jako námět k natočení různých filmů. Snímky, převážně úspěšné komedie, jako Cesta do hlubin študákovy duše, Marečku, podejte mi pero, Bota jménem Melichar nebo Probudím se včera jsou toho důkazem. Škola je totiž doslova líhní komických situací či přeřeknutí a všichni si to minimálně jednou prožili. Většina v roli studenta a někdo navíc i z pozice vyučujícího.

A právě tyhle dvě postavy - student a vyučující - vlastně stojí proti sobě. Učitel musí být kritický a upozorňovat na chyby, ovšem kdo je rád upozorňován na svoje vlastní nedostatky, že? A proto studenti nemají v lásce své učitele, dělají jim naschvály a někteří učitelé to studentům často oplácejí.

Jenže který učitel je nejlepší? Samozřejmě kvalitní pedagog. Pedagog, který ví o čem mluví. Rozumí všemu, co říká a dokáže člověka pro určitý předmět nadchnout, neboť - jak praví známý citát - průměrný učitel vypráví, dobrý učitel vysvětluje, výborný učitel ukazuje a nejlepší učitel inspiruje.

Učitel by ale hlavně měl být člověk. Matikář by měl pochopit, že na světě neexistuje jenom matematika a dějepisář že se student nemůže učit jenom výhradně dějepis. A vůbec nejlepší je, když se učitel někdy chová jako dítě. Když si udělá legraci sám ze sebe. Když v sobě má kousek humoru a nejede striktně podle školního vzdělávacího programu, ale občas prostě "přepne", je spontánní a třeba jenom na chvilinku se z něho stane ten nejstřelenější kamarád!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: JanaM, 30.10.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Studenti vs. vyučujícíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­