ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Stáhnu si to a mám přečteno!

Za pár dní začínají ústní maturity, a tak vyvstávají zajímavé otázky: Je dobré, že si studenti místo čtení knih vygooglují vypracované čtenářské deníky? Jsou všechny čtenářské deníky na internetu správné a věrohodné?

Mezi hlavní pozitiva patří to, že nemusíme zdlouhavě sami číst knihy a dělat z nich výpisky, místo toho můžeme chodit na různé zábavy a vykonávat jiné aktivity.
Na internetu lze dnes celkem jednoduše dohledat různé výpisky, rozbory literárních děl i vypracované pracovní listy k ústní maturitní zkoušce.
Internet nabízí ke stažení i filmové adaptace některých knih. Avšak ve filmech, natočených podle literární předlohy, mohou občas chybět určité podstatné informace - například u knihy Obsluhoval jsem anglického krále od Bohumila Hrabala chybí scéna, kdy Němka porodí postižené dítě, které později zemře; Keseyho román Vyhoďme ho z kola ven se zase na filmová plátna dostal pod názvem Přelet nad kukaččím hnízdem a celý příběh je v knize oproti filmu vyprávěn z pohledu indiána.
Vymožeností poslední doby jsou i audionahrávky knih.

Co se nevýhod stahování čtenářských deníků týká, bezesporu mezi ně patří skutečnost, že si tak nerozvíjíme slovní zásobu, jež je velice potřebná.
Navíc, když se nás u maturitní zkoušky zeptá zkoušející na nějakou podstatnou věc, nebudeme na ni pravděpodobně znát odpověď, protože ji ve výpiscích nikdo nezmínil.

Stahování referátů, výpisků, filmů, audionahrávek a jiných poznámek z internetu nám samo o sobě nezaručí složení ústní zkoušky u maturity. Štěstí přeje připraveným, a tak bychom četbu rozhodně neměli opomíjet.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: elektrikarCZE, 04.05.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Stáhnu si to a mám přečteno!Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­