ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.57
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Je tisk hlídacím psem demokracie?

Každý den s nimi přicházíme do styku. Ovlivňují a pomáhají utvářet naše názory, informují o aktuálním dění. Jejich prostřednictvím se dozvídáme o nejnovějším vývoji ekonomické krize, potyčkách na blízkém východě, průběhu schůze parlamentu republiky i o pocitech zlínského hokejisty po prohraném zápase. Ano, mám na mysli média. Ať už je to televize, rozhlas, tisk či Internet.

Média velmi podstatně ovlivňují veřejné mínění, čímž zasahují (nejen) do politické a hospodářské situace v zemi. Pokud se děje cokoliv nemístného, lidé se prostřednictví tisku vše pravdivě dozví a mají možnost reagovat. Takto by vypadal ideální stav, který je však utopický. Nikdy nemáme jistotu, že ten či onen deník zveřejňuje pouze pravdivé a nezaujaté zprávy. Myslím si ale, že ve svobodném a demokratickém státě, jakým Česká republika dozajista je, máme možnost získávat relativně objektivní informace ze spolehlivých zdrojů. Mohu tedy konstatovat, že tisk (obecně média) je "hlídacím psem demokracie."

Ne všude je tomu tak. Někde jsou z politických důvodů informace upravovány, cenzurovány či zatajovány. Ba i u nás tomu tak po několik desetiletí bylo. Buďme vděční, že nyní žijeme ve svobodném státě a nenechme si líbit případné tendence stav změnit. Právě svoboda slova a tisku je pro mě jedním z velmi důležitých znaků demokracie.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: eXtremeCZ, 10.05.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Je tisk hlídacím psem demokracie?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­