ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.53
Hodnoceno: 34x Prosím, ohodnoť práci

Smysl života?

Co je vlastně smyslem života? Žít a zemřít? Proč vůbec existuje někdo, jako jsme my? Rodíme se a umíráme, co to má za význam? Nedokážu tomu porozumět.

Vezměte si, co vše za svůj život zažíváme. Ztrátu, smrt našich blízkých, neustálé problémy, setkáváme se s nemocemi, strachem, bídou a mnoha dalšími nepříjemnými věcmi.
Proč nemůže být život předem naprogramovaný? Jednoduchý, bezbolestný život - chci toho snad moc? Proč není krásný? Mohl by mě takový život jednou potkat? Ale vlastně proč zrovna mě? V životě jsem nic nedokázala. Nikdy se o mě nebude mluvit. Svět nezná a nebude znát moje jméno. Tak nerozumím tomu, proč mě tohle vše tak zajímá.

Jak je možné, že je člověk tak dokonalý? Má své city, dokáže mluvit několika jazyky, umí číst, psát a počítat. Jak se vůbec mohlo stát to, že planeta Země je k našemu druhu tak přizpůsobená. Nemůže to být jenom náhoda.

A za jakou cenu svět kazíme? Ve všem hrají roli peníze, vztahy jsou - neříkám že u všech případů - jen o sexu. Samá přetvářka, faleš! Jako by lidé byli naprogramovaní asi takhle: Čím dražší počítač koupíte, tím bude vykonávat lepší službu, bude výkonnější a pro vás pohodlnější. Skládá se z několika součástí a ty tvoří kvalitu vašeho počítače. Člověk má svoji osobnost, podle mého názoru je složen z několika těchto dílů, říkáme tomu vlastnosti. Tvoří náš charakter, čím lepší vlastnosti člověk má, tím si ho druzí více cení.

Nechápu, proč jsem tedy na tom tak špatně. Mám jen okruh lidí, kterých si cením, ale mohla bych jmenovat maximálně dva, jimž důvěřuji. Jinak to cítím, jako by lidé na mě koukali svrchu jako na někoho nedoceněného, úplně bezvýznamného. Třeba je to jenom můj pocit, moje bujná fantazie, kdo ví. Ani já se v sobě ještě nedovedu vyznat natolik dobře.

Jedno je však jasné, život je, byla a bude samá překážka. Ať už uděláte cokoliv, vždy budete pro okolí jiný, než si o sobě myslíte vy. Je jenom těžké to přijmout.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Slohová práce Smysl života? ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Smysl života?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)