ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Povinnost neznamená blbost

Učinit v životě zásadní rozhodnutí pro mě nikdy nebylo jednoduché. Člověk dlouho přemýšlí, až dospěje k názoru, že bude lepší nechat rozhodnout někoho jiného. Stejným způsobem se někteří lidé vyhýbají otázce, zda se nechat naočkovat. Problém nastává, když jsou nuceni uposlechnout něčí nařízení, přestože dokážou jasně vyjádřit odlišný názor. Má smysl brát možnost volby?

Na úvod bych chtěl zmínit, že jsem se nechal naočkovat. Jednalo se o svobodné rozhodnutí podepřené osobním přesvědčením. Od té doby uplynulo půl roku a já nepřestávám žasnout, jak rychle lze původní smysl převrátit. Místo společného boje proti otravnému viru se lidé nechávají dobrovolně podrobit důležitému lékařskému zákroku jen proto, aby mohli znovu navštěvovat místa, které mají rádi.

Zásadně nesouhlasím s přesvědčováním občanů pomocí všelijakých zákazů. Proto si přeji, aby se lidé začali více ptát. Proč? Má to mysl?

Má odpověď zní ano. Stačí jedno jediné lůžko v nemocnici, které díky jednomu velkému rozhodnutí neobsadíme, abychom pomohli někomu, kdo čeká na stejné lůžko už několik dní.

Na závěr bych chtěl proto doplnit: Nenechme si brát svobodu, pojďme radši bojovat jako národ!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Povinnost neznamená blbostMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)