ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Povinnost neznamená blbost

Učinit v životě zásadní rozhodnutí pro mě nikdy nebylo jednoduché. Člověk dlouho přemýšlí, až dospěje k názoru, že bude lepší nechat rozhodnout někoho jiného. Stejným způsobem se někteří lidé vyhýbají otázce, zda se nechat naočkovat. Problém nastává, když jsou nuceni uposlechnout něčí nařízení, přestože dokážou jasně vyjádřit odlišný názor. Má smysl brát možnost volby?

Na úvod bych chtěl zmínit, že jsem se nechal naočkovat. Jednalo se o svobodné rozhodnutí podepřené osobním přesvědčením. Od té doby uplynulo půl roku a já nepřestávám žasnout, jak rychle lze původní smysl převrátit. Místo společného boje proti otravnému viru se lidé nechávají dobrovolně podrobit důležitému lékařskému zákroku jen proto, aby mohli znovu navštěvovat místa, které mají rádi.

Zásadně nesouhlasím s přesvědčováním občanů pomocí všelijakých zákazů. Proto si přeji, aby se lidé začali více ptát. Proč? Má to mysl?

Má odpověď zní ano. Stačí jedno jediné lůžko v nemocnici, které díky jednomu velkému rozhodnutí neobsadíme, abychom pomohli někomu, kdo čeká na stejné lůžko už několik dní.

Na závěr bych chtěl proto doplnit: Nenechme si brát svobodu, pojďme radši bojovat jako národ!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 30.11.2021

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Povinnost neznamená blbostMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­