ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.80
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Oheň

Jaký by byl život bez ohně? Proč oheň potřebujeme? K čemu nám slouží? Má více stinných, nebo světlých stránek? Tyto otázky leží v hlavě snad každému člověku. Někdo na ně odpověď najde, jiný nikoliv. A když na to přijde, začne pochybovat.

Dostala jsem za úkol popřemýšlet a napsat slohovou práci na téma oheň. Není to jednoduché. Jakmile najdu něco, co by mohlo znamenat více kladů než záporů, hned se objeví i něco, co mě víc a víc utvrzuje v tom, že oheň umí jenom ničit.

Když si člověk sedne a podívá se občas na zprávy, neuslyší, jak oheň někoho zachránil, ba naopak.
"Oheň se rozšířil po celém domě, v němž uhořeli dva lidé" nebo "Požár byl způsoben od zápalek, které tam nechaly ležet děti." Toto a ještě mnohem víc slýchávám všude okolo. V televizi, rádiu, ve škole a také od rodičů. Je to strašné, když si uvědomíte, že by se něco takového mohlo stát i vašim blízkým.

Přemýšlíme-li, jaký by byl život bez ohně, přišli bychom jen na to, že se sníží procenta mrtvých lidí, které naneštěstí zabil oheň. První místo ale stále obhajují dopravní nehody. Tak tedy k čemu oheň potřebujeme?

Už pravěcí lidé přišli na to, že díky ohni nemusíme jíst syrové maso. Nemusíme se třást zimou a oblékat na sebe vrstvy oblečení, které mimochodem tenkrát pravěcí lidé ani neměli, jednoduše si zatopíme v kamnech nebo rozděláme oheň v ohništi.
To mi připomnělo krásné chvíle s rodinou, když se sejdeme u ohně při opékání buřtů nebo si jen tak povídáme. Jsou to hezké chvíle a ještě hezčí vzpomínky. Mám to moc ráda. Ale zpět k ohni.

Oheň je živel jako každý jiný. Když se zamyslíte, tak všechny živly umí ničit a zároveň poskytnout pomoc, jako třeba voda. Voda se dokáže proměnit v potopu, která nepřináší nic příjemného. Zemětřesení by asi také nikdo nechtěl zažít. A vzduch - vichřice nebo tornádo - je také velice nebezpečný.

Oheň nám dává teplo, které je každému z nás příjemné. Ať už jde o teplo vnější, například rozdělaný oheň v ohništi, nebo i o to vnitřní. Každý přece někdy mívá ten hřejivý pocit, když udělá něco hezkého pro druhého. Myslím si, že asi všichni chápou podstatu slova teplo.
Každý si s ohněm spojí spoustu věcí, jak těch zlých, tak i těch dobrých.

I když oheň ničí, nemohla bych bez něj vést normální život. Ale je na každém, jaký si o tom udělá obrázek. Jestli oheň pro někoho znamená jen to zlé a nechce přistoupit na to, že může mít i ty dobré stránky, je to jeho věc. Já jsem svůj názor řekla. A co si o tom myslíte vy?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Michaela, 22.03.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
OheňMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­