ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Mobilní telefon - nezbytnost dnešní doby

Troufám si tvrdit, že mobilní telefon má v dnešní době naprosto každý člověk bez rozdílu věku. A aby také ne, když mobil už dávno neslouží jen k volání. Můžeme na něm dělat naprosto cokoliv - od kontrolování elektronické pošty až po sledování filmů.

A právě díky všem těmto moderním vymoženostem trávíme na telefonu daleko více času, než bychom měli. A tak si díky bezmyšlenkovitému koukání na displej mobilního telefonu ničíme oči i záda a zabíjíme většinu svého volného času.

Čím více funkcí náš chytrý přístroj ovládá, tím zajímavějším se pro nás stává. Neznám snad nikoho, kdo by si kupoval telefon jen kvůli samotnému telefonování. Jenže to je právě ten problém - čím větším počtem aplikací náš mobil disponuje, tím menší má výdrž baterie, což rapidně oslabuje jeho ostatní silné stránky.

Najdeme mnoho odpůrců mobilních telefonů, kteří tvrdí, že kazí lidi a vytlačují osobní kontakt "z očí do očí". Ale mají také spoustu příznivců, kteří na svůj mobilní telefon nedají dopustit.
Já sám na svém mobilu moc času za den nestrávím, ale jsem zvyklý na to, že po nějakém čase kontroluji, kolik je hodin a jestli jsem nedostal nějakou novou zprávu. Telefon nepovažuji za úplnou nutnost, ovšem je také pravda, že svůj život si bez něj dokáži představit už jen velmi těžko.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mobilní telefon - nezbytnost dnešní dobyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)