ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Mé budoucí povolání (2)

  • práce použita na ZŠ Bedřicha Hrozného v Lysé nad Labem (okres Nymburk)

Každý z nás si prožil situaci, kdy si vybíral své budoucí povolání. Těžké rozhodování - zvláště pro ty, co ještě nevědí, jakým směrem se vydat. Musí se také podrobit tlaku rodičů a známých. Já mám výhodu, protože jsem si již volbu povolání ujasnila.
Nyní navštěvuji 9. ročník na základní škole. Přijímačky mi již klepou na dveře. Snad je udělám.
Taky se bojíte stejně jako já?
Připravuji se na svůj krok do neznámého prostředí střední školy...

Jakou profesi bych vlastně chtěla vykonávat?
Pokud se mi to povede, zamířím do policejních řad. Přesněji ze mě bude příslušník Policie České republiky.
Na čem zapracuji ještě před nástupem na střední školu?
Hlavně na své fyzické kondici a rozšíření si znalostí z oboru.
A kterými školami a školeními musím projít v rámci cesty ke svému snu?
Zahájit studium na střední škole v maturitním oboru nejlépe právního zaměření. Proplout k maturitě a úspěšně ji složit. Po maturitě máte na výběr, jestli chcete jít pracovat k Policii ČR přímo, nebo zda půjdete studovat na policejní akademii, která vám rozšíří možnosti uplatnění, protože z policisty se může stát kriminalista nebo vyšetřovatel.

Studium máte úspěšně za sebou a nezbývá vám nic jiného, než vyrazit na přijímací testy k policii. Absolvujete fyzické, psychické a zdravotní testy. V rámci fyzických testů děláte běh na 60 metrů, kliky, celomotorický test a běh na 1 kilometr. Při psychických testech vás potrápí dotazník a pohovor s psychologem. Odpovídejte pravdu, poznají to. Na závěr vás čeká zdravotní prohlídka v nemocnici a test barvocitu.
Já osobně se nejvíce bojím fyzických testů, neboť moje fyzická kondice na tom není moc dobře.
Po přijetí ještě projdete několika školeními a hurá - jste plnohodnotný příslušník Policie České republiky.

Proč jsem si vybrala povolání příslušníka Policie ČR?
Baví mě pomáhat druhým a řešit jejich starosti. Vždycky mě fascinovalo prostředí soudu a policejní služebny. Zajímám se o práva a zákony. Hlavně bych chtěla vykonávat zaměstnání venku, nikoliv někde v kanceláři. V neposlední řadě zažiji adrenalin a dobrý pocit z odvedené práce, která za mnou bude vidět.

A co na to říká má rodina?
Podporuje mě, ale mají strach, protože při práci u policie se mohu dostat do kontaktu s agresivním pachatelem. Nejvíce moje volba udělala radost dědovi, neboť on vykonával profesi dobrovolného hasiče a k integrovanému záchrannému systému má blízko. Bratr si zase dělá legraci, že ho z každého prohřešku dostanu a prominu mu pokuty za rychlost. A i kamarádům se moje myšlenka líbí a schvalují mi mé rozhodnutí.

Závěrem bych jen poradila všem, co nevědí. Rozhodněte se sami a nenechte se nikým ovlivňovat! Já se rozhodla sama a jsem za to jedině ráda. Mým snem je být policistkou a zachránit co nejvíce lidí...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kateřina Křížová, 28.03.2020

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mé budoucí povolání (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­