ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.81
Hodnoceno: 32x Prosím, ohodnoť práci

Malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo

Dne 20. července 1969 přistál na půdě jiného nebeského tělesa člověk. Byl jím Neil Amstrong, jehož jméno zná dnes celý svět. Přistání člověka na Měsíci byl skutečně ohromný skok a pokrok v dějinách lidstva, ale je to opravdu věčně nezapomenutelná událost? Stane se jednou létání do vesmíru obvyklou zálibou obyčejných lidí? Bude na Měsíci existovat život, nebo tam snad už je a kosmonauti o tom nesmějí mluvit? Co když bude státní tajemství vyzrazeno?
Tyto otázky si klade většina z nás, ale nikdo na ně nezná všechny odpovědi. První přistání člověka na Měsíci je rozhodně nezapomenutelnou událostí, ale jak se asi cítili lidé, kteří nastupovali na palubu Apolla 11? Jejich tep se určitě zrychlil tak, že si to většina z nás ani nedokáže představit. Jejich radosti, očekávání, touha po něčem novém, neznámém, otázky... Ty se jen tak popsat rozhodně nedají. Co když jim jejich plán nevyjde a oni již nikdy nespatří svůj domov? Naštěstí tato domněnka je v dnešní době pouhou minulostí.
Návštěva lidské populace na jiných planetách rozhodně není pro naše životy nic špatného, naopak rozšiřuje naše poznání a obzory. Nicméně si myslím, že každý člověk by měl zůstávat věrný té naší Zemi.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvoMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)