ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.25
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

K čemu nám je olympiáda a proč jsou lidé lhostejní?

O olympiádu jsem se nikdy blíže nezajímala. A už vůbec ne o tu následující. Asi je to proto, že nemám sportovního ducha a že jsem přesvědčená, že olympiády v posledních letech jsou spíše komerčním divadlem nežli sportovním svátkem.
Mám takový pocit, že je to jen reklama o tom, jak se kdo dokázal nadopovat steroidy a jak to perfektně skryl, či kdo má kvalitnější dresy apod. Štve mě to, že se nikdo neraduje už jen z toho, že se olympiáda koná právě u nich nebo že se svým státem dostali na účastní listinu. Radost se dostaví jen tehdy, pokud je někdo z našich národních "hrdinů" na prvních třech místech.
Pokud se ovšem dá říkat současným sportovcům hrdinové. V jednom dokumentu na ČT2 jsem se dozvěděla, že jsou vědci přesvědčeni o tom, že člověk své hranice možností dávno překonal. A další rekordy nejsou možné bez pomoci drog. Takže, až zase budete někdo říkat, že ten chlapík, co vyhrál olympiádu, je fakt dobrý, a že ten rekord, co vytvořil, je snad už nepřekonetelný, tak je to z hlediska prosté logiky pěkná hloupost. Překonat se dá všechno, ovšem s drogami v krvi... Nakonec si možná řeknete, že ten chlapík, co byl před chvilkou za borce, je nejpravděpodobněji jen podvodníkem, a že další oslavování je zbytečné. A to, že jste právě nepřepli na jiný kanál, na kterém běžely televizní noviny, je vám úplně jedno. Tam byste se totiž dozvěděli o další zásadní věci - porušování lidských práv v Číně. Je vám to zcela fuk; hlavně že si večer zajdu do hospody kouknout s chlapy na přímý přenos zfalšované olympiády.
Říkám si tedy v konečném důsledku, k čemu nám ta olympiáda vlastně je? Nové rekordy jsou nemožné. Lidi zajímá jen jejich národ a nic víc. Nechápou pravou podstatu olympiády, kterou je podle mě vzájemná spolupráce mezi státy. A jak už jsem tady naznačovala, někteří z vás se raději otočí k problému zády. Lépe řečeno, někdo na něj ještě vystrčí zadek.
To se ovšem nedá říct o lidech s mozkem nebo spíše o lidech, kteří pobrali více rozumu. Mluvím o těch lidech, co protestují například proti konání olympiády v Číně. A proč vlastně je kvůli tomu takový poplach, vždyť právo být hostujícím státem olympiády muže mít kdokoliv!? Jenže není to až tak pravda. Neměli by se v daném státě porušovat lidská práva. A ty se v Číně porušují.
Nechce se mi přemýšlet, jaká všechna lidská práva porušují, protože bych mohla eventuelně přijít na něco jiného a možná horšího, než je používání lidských orgánů na transplantaci. Říkáte si, že je to naprosto normální, to sice ano, ovšem jen do doby, kdy nejsou tyto orgány vyjímány z těl popravených vězňů z koncentračních táborů. Připomíná mi to druhou světovou válku, o které jsme se učili už na základce. A to si Čína říká vyspělý stát. Teď už si ale myslím, že jím rozhodně není. Do poloviny minulého století se Číně vedlo docela dobře. Pak se k vládě dostal komunismus. A jednoduše a zkráceně řečeno "všechno bylo v háji". Nejspíš by se neměly konat olympijské hry právě v Číně.
Ale co proti tomu zmůže jeden člověk ze sta. Právě z toho sta občanů, kterým jsou tyto celosvětové problémy lhostejné...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
K čemu nám je olympiáda a proč jsou lidé lhostejní?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)