ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.25
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

K čemu nám je olympiáda a proč jsou lidé lhostejní?

O olympiádu jsem se nikdy blíže nezajímala. A už vůbec ne o tu následující. Asi je to proto, že nemám sportovního ducha a že jsem přesvědčená, že olympiády v posledních letech jsou spíše komerčním divadlem nežli sportovním svátkem.
Mám takový pocit, že je to jen reklama o tom, jak se kdo dokázal nadopovat steroidy a jak to perfektně skryl, či kdo má kvalitnější dresy apod. Štve mě to, že se nikdo neraduje už jen z toho, že se olympiáda koná právě u nich nebo že se svým státem dostali na účastní listinu. Radost se dostaví jen tehdy, pokud je někdo z našich národních "hrdinů" na prvních třech místech.
Pokud se ovšem dá říkat současným sportovcům hrdinové. V jednom dokumentu na ČT2 jsem se dozvěděla, že jsou vědci přesvědčeni o tom, že člověk své hranice možností dávno překonal. A další rekordy nejsou možné bez pomoci drog. Takže, až zase budete někdo říkat, že ten chlapík, co vyhrál olympiádu, je fakt dobrý, a že ten rekord, co vytvořil, je snad už nepřekonetelný, tak je to z hlediska prosté logiky pěkná hloupost. Překonat se dá všechno, ovšem s drogami v krvi... Nakonec si možná řeknete, že ten chlapík, co byl před chvilkou za borce, je nejpravděpodobněji jen podvodníkem, a že další oslavování je zbytečné. A to, že jste právě nepřepli na jiný kanál, na kterém běžely televizní noviny, je vám úplně jedno. Tam byste se totiž dozvěděli o další zásadní věci - porušování lidských práv v Číně. Je vám to zcela fuk; hlavně že si večer zajdu do hospody kouknout s chlapy na přímý přenos zfalšované olympiády.
Říkám si tedy v konečném důsledku, k čemu nám ta olympiáda vlastně je? Nové rekordy jsou nemožné. Lidi zajímá jen jejich národ a nic víc. Nechápou pravou podstatu olympiády, kterou je podle mě vzájemná spolupráce mezi státy. A jak už jsem tady naznačovala, někteří z vás se raději otočí k problému zády. Lépe řečeno, někdo na něj ještě vystrčí zadek.
To se ovšem nedá říct o lidech s mozkem nebo spíše o lidech, kteří pobrali více rozumu. Mluvím o těch lidech, co protestují například proti konání olympiády v Číně. A proč vlastně je kvůli tomu takový poplach, vždyť právo být hostujícím státem olympiády muže mít kdokoliv!? Jenže není to až tak pravda. Neměli by se v daném státě porušovat lidská práva. A ty se v Číně porušují.
Nechce se mi přemýšlet, jaká všechna lidská práva porušují, protože bych mohla eventuelně přijít na něco jiného a možná horšího, než je používání lidských orgánů na transplantaci. Říkáte si, že je to naprosto normální, to sice ano, ovšem jen do doby, kdy nejsou tyto orgány vyjímány z těl popravených vězňů z koncentračních táborů. Připomíná mi to druhou světovou válku, o které jsme se učili už na základce. A to si Čína říká vyspělý stát. Teď už si ale myslím, že jím rozhodně není. Do poloviny minulého století se Číně vedlo docela dobře. Pak se k vládě dostal komunismus. A jednoduše a zkráceně řečeno "všechno bylo v háji". Nejspíš by se neměly konat olympijské hry právě v Číně.
Ale co proti tomu zmůže jeden člověk ze sta. Právě z toho sta občanů, kterým jsou tyto celosvětové problémy lhostejné...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Malli, 28.04.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
K čemu nám je olympiáda a proč jsou lidé lhostejní?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­