ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 12x Prosím, ohodnoť práci

Jak se k sobě chováme? (2)

Zamyslet se nad touto myšlenkou je v dnešní době docela důležité. Často se setkáváme s lidmi, kteří se k nám nebo k lidem z našeho okolí nedokážou chovat dobře. Ne nikterak ojediněle jde i o osoby, které považujeme za své přátelé nebo které dokonce patří k našim příbuzným. Ale abych lidi a jejich chování vůči sobě nepopsala jen negativně, určitě mohu říct, že jsou mezi námi i tací, kteří se chovají k druhým líp, než bychom mohli očekávat.

Nejdřív bych asi začala tím, jak se k sobě často chovají - ať už v pozitivním, nebo negativním slova smyslu - někteří sourozenci. Nevím, jaký vztah převládal mezi sourozenci v dřívějších dobách, ale z vlastní zkušenosti mohu říct, že v dnešní době spolu dost často vedou menší osobní válku, jež přes jakékoliv malé naschvály může vést až ke sprostým nadávkám. Ale každý z nás, kdo má sourozence, jistě nejednou zažije, že pokud jde o vážnou věc, stojí při sobě a jsou si velmi blízcí. Takhle to prostě většinou mezi sourozenci funguje, a i když takové chování vůči sobě se nám zdá hrozné, důležité je, že i přesto se mají rádi.

Pokud jde o ostatní lidi, je to složitější. Skoro každý den potkáme neochotné a protivné lidi, kteří mají problém udělat nám sebemenší laskavost, ať už je to v autobuse, v obchodě nebo dokonce i ve škole; a ne vždy se musí jednat jen o naše spolužáky. A i když takových lidí potkáme dost na to, aby nám zkazili náladu, nesmíme zapomenout, že existují i lidé, kteří jsou nám ochotni pomoci, ačkoliv kvůli tomu musí sami vynaložit velké úsilí a třeba nás ani neznají. A takoví lidé tu pořád jsou a budou, i přestože je v dnešní době můžeme považovat skoro za ohrožený druh.

Nedávno jsem četla, že obyvatelé Irska jsou velmi přátelští a ochotní k druhým lidem a donutilo mě to přemýšlet, zda je chování lidí opravdu ovlivněno zemí a národností. Možná tomu tak částečně je. Nejspíš bychom potkali víc milých osob v Irsku než tady v ČR, ale vždy to závisí jen na nás. To my si to musíme srovnat v hlavě a uvědomit si, že i maličkost, jako třeba podržení dveří staré paní, z nás hned udělá lepšího člověka a pomůže to okolí. Můžeme nadávat, jak chceme na to, jak se druzí chovají, ale nejdříve bychom si měli uvědomit, jak se chováme my sami.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: meja10, 27.03.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak se k sobě chováme? (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­