ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Jak je život vlastně dlouhý?

Čas utíká velmi rychle. Jak tak člověk stárne, musí si pokládat otázku, co všechno už stihl a jak rychle mu ten jeho život utekl.
I když sám sebe za starého nepovažuji, o tom, jestli je život dlouhý, uvažuji celkem často. A podle mého názoru je odpověď zcela jasná.

Život dlouhý byl, stále je a taky bude, ale mění se přístup lidí k němu. Když mi jedna aplikace změřila, kolik času jsem strávil na sociálních sítích, úplně jsem se zděsil! Uvědomil jsem si, kolik jiných věcí jsem za tu dobu mohl stihnout. Mohl jsem se třeba učit, abych měl samé jedničky a dostal se na lepší školu...

Takže se domnívám, že život v době, kdy neexistovaly sociální sítě, byl daleko lepší a mohl se jevit i jako delší, než je tomu dnes.
Kdybych po příchodu ze školy šel hrát s kamarády fotbal nebo dělal cokoliv jiného, mohl by se mi život zdát lepší. Jenže já přijdu domů, podívám se na Facebook a pustím si nějaký dlouhý film. A přitom žiji úplně stejný život jako někdo, kdo tráví celé dny venku a užívá si života.

Život je tedy stále stejně dlouhý, ale to, jak ho prožijeme, už záleží jen na nás. Ze života na sociální síti nikdo mít radost nebude, ale ze života stráveného s přáteli budete mít dobrý pocit až do smrti.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak je život vlastně dlouhý?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)