ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.67
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Jak do naší společnosti zapadá oblečení s nápisy a symboly?

Podle mého názoru je oblečení s nápisy nebo symboly spíše neformální druh oděvu, vhodný spíše mezi přáteli než do společnosti. Rozhodně jde ale o součást dnešní módy a stylu. Je to věc, která se do naší společnosti dostala už dávno a dlouho tu také zůstane.

Většina nápisů v dnešní době je psána anglicky nebo se jedná jen o jakousi změť čar. Myslím si, že toto vše se odvíjí od toho, co je právě v módě. Nápisy, které dávají nějaký smysl, se snaží být vtipné nebo alespoň pěkné. Domnívám se ale, že největší kritika padá na oblečení se sprostými nápisy. I když bývají většinou v angličtině, stále některé lidi pobuřují. To ovšem platí i u některých symbolů, které ne vždy mají pěkný podtext. S tím se však podle mě nedá nic dělat, protože se vždy najde skupina lidí, která si takové oblečení koupí, a proto se bude stále prodávat. Některé symboly jsou i hezké, jiné vtipné. Setkáme se i s takovými, které mají dělat reklamu. Já upřednostňuji oblečení s vtipnými symboly před těmi s nevhodnými.

Osobně mám nápisy i symboly na oblečení rád. Podle mého názoru to odlišuje různé druhy oblečení od sebe navzájem. Vzniká tím i větší různorodost oblečení na trhu. Záleží samozřejmě na každém z nás, co máme rádi, co se nám líbí nebo co budeme nosit. A právě díky odlišnosti každého z nás existuje taková rozmanitost symbolů a názorů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jan Smolař, 14.05.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak do naší společnosti zapadá oblečení s nápisy a symboly?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­