ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.67
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Jak do naší společnosti zapadá oblečení s nápisy a symboly?

Podle mého názoru je oblečení s nápisy nebo symboly spíše neformální druh oděvu, vhodný spíše mezi přáteli než do společnosti. Rozhodně jde ale o součást dnešní módy a stylu. Je to věc, která se do naší společnosti dostala už dávno a dlouho tu také zůstane.

Většina nápisů v dnešní době je psána anglicky nebo se jedná jen o jakousi změť čar. Myslím si, že toto vše se odvíjí od toho, co je právě v módě. Nápisy, které dávají nějaký smysl, se snaží být vtipné nebo alespoň pěkné. Domnívám se ale, že největší kritika padá na oblečení se sprostými nápisy. I když bývají většinou v angličtině, stále některé lidi pobuřují. To ovšem platí i u některých symbolů, které ne vždy mají pěkný podtext. S tím se však podle mě nedá nic dělat, protože se vždy najde skupina lidí, která si takové oblečení koupí, a proto se bude stále prodávat. Některé symboly jsou i hezké, jiné vtipné. Setkáme se i s takovými, které mají dělat reklamu. Já upřednostňuji oblečení s vtipnými symboly před těmi s nevhodnými.

Osobně mám nápisy i symboly na oblečení rád. Podle mého názoru to odlišuje různé druhy oblečení od sebe navzájem. Vzniká tím i větší různorodost oblečení na trhu. Záleží samozřejmě na každém z nás, co máme rádi, co se nám líbí nebo co budeme nosit. A právě díky odlišnosti každého z nás existuje taková rozmanitost symbolů a názorů.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak do naší společnosti zapadá oblečení s nápisy a symboly?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)