ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.43
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Holky vs. kluci

Určitě jste se alespoň jednou zamysleli, kdo to má v životě jednodušší, jestli holky, nebo kluci. To, že jsem holka, nemá podle mě žádnou výhodu - kluci to mají ve všem jednodušší. Uveďme si to na pár příkladech...

Kluk ráno vstane, vyčistí si zuby, něco na sebe hodí, popadne tašku a klidně může vyrazit do školy. Kdežto když se holka ráno zvedne z postele, pečlivě si nejprve musí vybrat, co si na sebe oblékne, pak se umyje, učeše si vlasy, navoní se, namaluje a až teprve po tom všem může vyrazit někam mezi lidi. A nejvíce mě na tom celém štve, že tuto vynaloženou snahu dokáže pokazit byť jen jedna hodina tělocviku.
Nevýhodou jsou i bílá trička. Když začne pršet a kluk má na sobě bílé tričko, nic se neděje. U holek je to podstatně horší - mokrá bílá trička ztrácejí svoji barvu, stávají se průhlednými a vše je pod nimi vidět.
A co takové čůrání? Aby kluk vykonal svoji potřebu, stačí mu obyčejný strom někde u cesty. My však musíme najít veřejné toalety, které většinou ještě nelibě páchnou.

Nejvíce ze všeho mi ale vadí celkový pohled na holky a kluky. Holka by měla být stále upravená, navoněná, nosit dobré známky, v pokoji mít uklizeno a tak dále... Když kluk přinese špatnou známku nebo má v pokoji nepořádek, prostě se jenom řekne: "No jo, vždyť je to kluk."

Když bych se měla zamyslet nad nějakou výhodou holek, moc jich není. Ale přeci... Například pokud za katedrou ve škole sedí učitel, dívčí vnady mohou trochu pomoci k lepší známce ze zkoušení, nebo ne?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Karolínka210, 09.05.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Holky vs. kluciMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­