ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.46
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Hokejista

Zamysleme se nad tím, jak se takový malý, pětiletý, někdy i mladší chlapec dostane k myšlence stát se hokejistou?
Každý z nás by to považoval za jakousi ochranu malého kloučka před nelehkým obdobím 14.-15. roku jeho života, kdy už mladý muž bude ochráněn před zdraví škodlivými a nebezpečnými věcmi; od pouličních hloučků mládeže kouřících cigarety a podobně. Ano, vše vychází spíše ze strany rodičů, kteří chtějí pro své dítě jen to nejlepší. Všichni, a dokonce i odborníci zabývající se touto problematikou, nám řeknou, že je to dobrá věc, to nikdo nezapře.
Ovšem zpočátku je to velmi zábavné. Bohužel u nás to není ve většině případů zájmová činnost, ale v pozdějších letech fyzicky náročná aktivita. A co pak? Bude to ještě mého syna bavit? Většina lidí si řekne, že si na to chlapec zvykne a zvyšující se obtížnost mu ani nepřijde. Kdepak, není to tak úplně pravda. A co teprve v období začínající puberty? V tom to není zrovna lehké. Začíná vás zajímat opačné pohlaví, kde vidíte právě tyto hloučky teenagerů, poflakujících se po venku. A věřte, není dobré brát si příklad právě z nich, ale spíše ze životopisů slavných sportovců. Jako například Jaromíra Jágra, který měl spoustu času na svůj trénink. Možná je to způsobeno minulým režimem, můžeme si to vysvětlit jednoduše, nebylo tolik věcí, které dnes můžeme dělat. Uznejte, životopisy nejsou zrovna zábavné jako třeba Harry Potter.
Myslíte, že přijde doba, kdy už hokejista začne mít trénování plné zuby a vlastně celého sportu jakbysmet? Určitě přijde, to se pak ukáže, jak silnou vůli má jedinec. Pravda je, že většina vydrží a možná se najde mezi nimi vrcholový sportovec. Ale jsou i tací, kteří nemají tak silnou vůli a raději přejdou na vedlejší kolej. A ta není zrovna vhodná.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Dee@, 21.06.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
HokejistaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­