ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Film, nebo kniha?

V následující práci bych se chtěl zamyslet nad tím, jestli je lepší kniha, nebo film.

Filmy, ať už animované nebo ty hrané, jsou bezpochyby velmi populární záležitostí. Vždyť každý má v dnešní době televizi či počítač, a tak už není těžké si nějaký film vybrat. Možná ale právě z tohoto důvodu začíná pomalu, ale jistě upadat zájem o knihy. Není to však škoda?

Já například nedám na knihu dopustit. Rád si něco přečtu, zamyslím se nad obsahem knížky a s chutí začnu číst další. Nicméně, daleko snadnější a pohodlnější je kouknout se na film, který máte za cirka dvě hodinky zhlédnutý. Avšak většina filmů má stejně svoji knižní předlohu, a proto je podle mého názoru dobré si nejdříve přečíst knihu a až poté se koukat na samotný film. Rád porovnávám, co se mi líbilo víc, protože občas autor knihy něco myslí trochu jinak, než jak to bylo nakonec zfilmováno.

Podle mého názoru už knihy nečte zdaleka tak velké množství lidí jako dříve. Zato filmy se stávají stále populárnější. Já osobně se u knihy dovedu lépe vžít do role hlavní postavy a knihu si daleko snadněji oblíbím. Pro mě kniha byla, je a bude vždy lepší než film.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 30.09.2015

   
­­­­

Slohová práce Film, nebo kniha? ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Film, nebo kniha?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­