ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.08
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Děti chtějí být dospělými, dospělí dětmi

Děti chtějí být dospělými, protože nechtějí chodit do školy, psát domácí úkoly, ráno časně vstávat a nechtějí poslouchat rodiče. Ale vůbec si neuvědomují, že až vyrostou a budou dospělí, budou muset chodit do práce, poslouchat nadřízené, starat se o rodinu a řešit nejrůznější problémy, co k životu patří. Narážíme na takové chování dětí každý den, a ani to nemusíme nijak extra vyhledávat.

Třeba osmiletá sestřenice si své čerstvé umění čtení procvičuje místo na slabikáři nebo abecedě na pro pubertální děvčata zaměřeném časopisu BRAVO. A ještě ukazuje babičce obrázek Brada Pitta. Ta jen nevěřícně zakývá hlavou, že je úžasná a jak už je velká a užívá si dál svého skromného důchodu, kvůli němuž pracovala celý život.
Zasněné dospělé, jak se vracejí do svých dětských let, však taky není problém najít. Na hřištích, kde si hrávali s kamarády na pískovišti a plácali bábovičky, dnes vidí děti, jak po sobě střílí kuličkovými pistolemi, div si nevystřelí oko. A vzpomínají, jaké to bylo být dítětem, chodit do školy a nikoli do zaměstnání, mít jen 6 hodin výuky a ne 8 hodin práce, mít prázdniny a ne pouze víkendy. Starosti se zdražováním nechat za sebou a být zase jen to dítě, které si plácá bábovičku. Proto buďme rádi, že jsme zatím dětmi, protože až budeme dospělí, budeme na to jen vzpomínat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: kujaros, 16.01.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Děti chtějí být dospělými, dospělí dětmiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­