ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.08
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Děti chtějí být dospělými, dospělí dětmi

Děti chtějí být dospělými, protože nechtějí chodit do školy, psát domácí úkoly, ráno časně vstávat a nechtějí poslouchat rodiče. Ale vůbec si neuvědomují, že až vyrostou a budou dospělí, budou muset chodit do práce, poslouchat nadřízené, starat se o rodinu a řešit nejrůznější problémy, co k životu patří. Narážíme na takové chování dětí každý den, a ani to nemusíme nijak extra vyhledávat.

Třeba osmiletá sestřenice si své čerstvé umění čtení procvičuje místo na slabikáři nebo abecedě na pro pubertální děvčata zaměřeném časopisu BRAVO. A ještě ukazuje babičce obrázek Brada Pitta. Ta jen nevěřícně zakývá hlavou, že je úžasná a jak už je velká a užívá si dál svého skromného důchodu, kvůli němuž pracovala celý život.
Zasněné dospělé, jak se vracejí do svých dětských let, však taky není problém najít. Na hřištích, kde si hrávali s kamarády na pískovišti a plácali bábovičky, dnes vidí děti, jak po sobě střílí kuličkovými pistolemi, div si nevystřelí oko. A vzpomínají, jaké to bylo být dítětem, chodit do školy a nikoli do zaměstnání, mít jen 6 hodin výuky a ne 8 hodin práce, mít prázdniny a ne pouze víkendy. Starosti se zdražováním nechat za sebou a být zase jen to dítě, které si plácá bábovičku. Proto buďme rádi, že jsme zatím dětmi, protože až budeme dospělí, budeme na to jen vzpomínat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Děti chtějí být dospělými, dospělí dětmiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)