ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.63
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Bojím se? Čeho?

Různí lidé se bojí různých věcí. Já se například nebojím příšer ani duchů. Je mezi vámi někdo takový? Podle mého úsudku se lidé spíše obávají toho, o čem neví, co jim může přinést. Mám strach z budoucnosti, protože nevím, co mi přichystá. Třeba to však nebude nic, čeho bych se měl bát, třeba to bude něco, na co bych se měl naopak těšit.

Asi nejznámější příklad možného strachu představuje smrt. Co po ní bude následovat? Které náboženství má pravdu? Má ji aspoň jedno? To je to, co podle mě straší spoustu lidí na celém světě. Najdou se určitě i lidé, kterým je to jedno, ale jak nám může být jedno něco, co nás dříve, nebo později čeká všechny? Často o smrti přemýšlím a nevím, co si o ní mám myslet. To neví asi nikdo a je jenom na nás, které možnosti budeme věřit.

Dále mívám strach o rodinu i o lidstvo jako takové.
Co kdyby se něco stalo někomu z mojí rodiny? Co budu dělat? To se dá takhle asi těžko říct. Pochybuji, že někdo má na tyto otázky jednoznačnou odpověď.
A co celé lidské pokolení? Co když mají lidé pravdu, když říkají, že člověk nepotřebuje vyhubit, protože se nakonec vyhubí sám? Tomuhle bych věřil rozhodně víc než tomu, že na naši planetu přiletí jiná civilizace a ovládne ji...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ondřej Štengl, 10.06.2011

­­­­

Slohová práce Bojím se? Čeho? ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bojím se? Čeho?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­