ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.36
Hodnoceno: 39x Prosím, ohodnoť práci

Výšlap na Hostýn


OSNOVA:

I. Úvod:a) Zvolení místa výletu
II. Stať:a) Cesta na Hostýn
b) Občerstvení
c) Poutní zastavení
III. Závěr:a) Zhodnocení výletu


Jednoho krásného podzimního dne náš tatínek prohlásil: "Jede se na výlet! Uctíme památku sv. Huberta, patrona myslivců. A to proto, že nám začíná lovecká sezona, tak ať mám štěstí na lovu." Tatínek je totiž myslivec. A vzhledem k tomu, že pro nás nejbližší památné místo sv. Huberta se nachází na Hostýně, jeli jsme tam.

Cesta byla velmi příjemná. Celou dobu jsme mohli pozorovat krásnou krajinu. Hory, lesy, pole, louky až do města Bystřice pod Hostýnem. Z tohoto místa, kde jsme odstavili naše auto, jsme pokračovali pěšky. Cesta vedla po lesní stezce. Byla velmi dlouhá a náročná, ale nakonec jsme přece jen došli k cíli.

Nejdříve nás zaujalo velké množství stánků s občerstvením a suvenýry. U jednoho stánku s občerstvením jsme se zastavili a maminka navrhla: "Co takhle dát si medovinu?" Tento nápad jsme všichni uvítali, jelikož se počasí náhle změnilo k horšímu. Na horách se počasí mění rychle.

První naše zastávka vedla k poutnímu místu sv. Huberta. Zde tatínek pronesl: "Patrone myslivců, opatruj nás při lovu." Další naší zastávkou byla rozhledna, ze které byl poměrně dobrý výhled široko daleko. Náš výšlap jsme ukončili v místním kostele, kde zrovna probíhal varhanní koncert se sborovým zpěvem. Obdivovali jsme perfektní akustiku tohoto místa. Všichni jsme byli nadšení z krásného dne.

Na zpáteční cestu jsme raději použili místní autobusovou dopravu, protože se blížil podvečer. Drobné zakoupené suvenýry jsou nám krásnou vzpomínkou na putní místo Hostýn.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Výšlap na HostýnMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)