ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.41
Hodnoceno: 103x Prosím, ohodnoť práci

Výlet do lesa

Les mám velmi ráda. Beru ho jako klidnou část svého života. Znám hodně lidí, kteří si do něj chodí zarelaxovat od běžného městského shonu a stresu.
Naposledy jsem byla v lese nedávno, když tu byla rodinná návštěva z Řecka. Přijela teta Mirka se sestřenicí Kristýnou. Protože jsou rodné Češky a na jih se "jen" přestěhovali, mají svou rodnou zem velmi rády. Proto jsme se s nimi domluvili, že si uděláme výlet na Háj a zpříjemníme si tím odpoledne.
Tento píběh je starý asi jeden a půl měsíce, ale přesto je pořád komický. I když tu teta byla už nespočtněkrát, nejspíš pořád nevěděla, jak se obléknout do lesa. Přišla k nám totiž v silinových punčocháčích, polodlouhé upnuté sukni a v botách na pěticentimetrovém podpatku. Při spatření tohoto "výjevu" jsem se musela smát, táta jen sakrasticky prohodil: "No, to snad Mirko nemyslíš vážně?!" a maminka si jen povzdechla: "No tak co, aspoň bude sranda."
Tak jsme se vydali na půldenní výlet. Teta s Kristýnou byly uchváceny z krásy lesa, žloutnoucího listí a vůně hub. Ale tato idylka nevydržela bohužel dlouho. Za chvíli to za námi začalo skučet ve stylu: "Au, au, moje nohy, mám strašné puchýře, to bude asi tím nezvykem na dlouhé pochody." Jen jsem se ušklíbla a šli jsme dál.
Přední upozornění na bolest ovšem zanechalo následky a za chvíli už tátova sestra "ťapkala" po lese bosky. Byl to opravdu fascinující pohled na její zbědované poškrábané nohy v roztrhaných silonkách.
Po slavnostním a tolik očekávaném příchodu na vrchol kopce se už nikomu nechtělo zpět. Tak krásný pohled z perspektivy na Šumperk a okolní nádherné lesy se poskytne opravdu málokdy.
Asi po hodině, kdy proběhlo malé občerstvení a odpočnutí noh, jsme se vydali na cestu zpátky k domovu.
Tento výlet byl pro mě opravdu vydařený a především legrační, i když to ode mě není zrovna pěkné. Kdykoliv vyhlédnu z okna a naskytne se mi pohled na rozhlednu, vykouzlí se mi na tváři šibalský úsměv.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Výlet do lesaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)