ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.88
Hodnoceno: 80x Prosím, ohodnoť práci

Tohle se nemělo stát!

Je tomu už dávno, co jsem nasedla na kolo a společně s rodiči na něm jela někam na projížďku. Možná za to může rostoucí věk a s ním i rostoucí lenost, ale já si stejně myslím, že za to může jedna nehoda, která se stala, když mi bylo sedm let.

Byla krásná slunečná sobota, a tak jsme usoudili, že pojedeme na projížďku. I přesto, že už v té době existovala horská kola, já jsem evidentně nebyla takového kola hodna, a tak jsem po někom zdědila přístroj, jenž se dal slušně označit jako "křáp". A tady teprve začíná ta legrace. Že mělo kolo sjeté gumy, bylo ještě přijatelné. Přežít se i dalo, že kolo nemělo přehazovačky. Třešnička na dortu ovšem byla, že se na něm brzdilo tlakem na pedály směrem opačným jízdě vpřed. Žádná brzda na řídítkách! A v oněch brzdách je právě kámen úrazu, protože při sjezdu z jednoho prudšího kopce, přičemž na jeho konci se nacházela jedna velice nepřehledná křižovatka, se to stalo...

Já, jakožto dítě, jsem jela uprostřed, máma přede mnou a táta za mnou. Už se zdálo, že jsme obávaný kopec úspěšně sjeli až dolů, když vtom se z oné křižovatky vyřítilo auto. Máma začala okamžitě brzdit a znajíc i mou situaci, napadlo ji, že by mi mohla pomoci tím, že do ní v podstatě narazím. Nevím, jak se oné úvahy dopátrala, ale asi si dokážete představit, jaký měla účinek.

Probudila jsem se v nemocnici s myšlenkou, že se umím teleportovat, protože jsem si vůbec nepamatovala, jak jsem se tam ocitla. Rodiče seděli hned u postele, a když si všimli, že na ně mžourám, radostně oba zvolali: "No konečně ses probrala, koťátko!" Měla jsem zlomenou ruku a lehký otřes mozku, ale hlavně, že jsem byla naživu.

Kdybych měla horské kolo nebo možná jen nesjeté pneumatiky či více funkční brzdy, tato nehoda by se nestala. Byl to osud, anebo pouhá náhoda?
Každopádně jsem na oné kolo už nikdy nesedla. Naši mi potom koupili nové (horské) kolo, ale já jsem na něj nenasedla ještě ani jednou.


  • jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2011 znělo Tohle se nemělo stát!
  • zpracování: vypravování o tom, jak jste udělali něco, co vás následně mrzelo
  • výchozí text: Kdyby člověk od mladosti až do stáří svého zapisoval všecky poklesky a hlouposti, který se dopustil, měl by každý velkou knihu... (Josef Jungmann, Zápisník, upraveno)

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: nathaliaz, 20.03.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Tohle se nemělo stát!Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­