ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.85
Hodnoceno: 40x Prosím, ohodnoť práci

Lesní dobrodružství

Byl krásný poslední prázdninový den a sourozenci Jana, Hanka, Petr a Jirka si jej chtěli ještě pořádně užít. Přemýšleli, co by tak asi mohli podniknout, když vtom maminka z kuchyně zavolala: "Děti, chtěla bych upéct dort a nejlepší je ten ostružinový, ale bohužel žádné ostružiny nemám, mohly byste je jít proto natrhat do lesa!"
Děti nadšeně vykřikly: "Jasně mami!" a už se domlouvaly, jak by si mohly udělat krásný výlet. "Nedaleko je přece rybník, rovnou se můžeme vykoupat," navrhl Jirka. Ostatní děti souhlasně přikyvovaly, a tak se začaly chystat na cestu.

Maminka jim připravila svačinu a ještě dávala poslední příkazy: "Nechoďte moc hluboko do lesa, ať nezabloudíte. A nedělejte žádné blbosti a hlavně se vraťte brzy, máte přece zítra školu!"
Poté už mohly konečně vyrazit. Když se konečně ocitly v lese, rozhodly se najít vhodné místo pro sbírání ostružin.
Jana zvolala: "Tady na té stráni je hodně ostružin a hned tamhle vidím ten rybník!"
Všechny děti se seběhly na místo, na které ukazovala Jana, a divily se, kolik je tu všude ostružin. Začaly horlivě sbírat, ale víc přibývalo do pusy než do misky.

Když tu najednou Hanka vykřikla: "Zmije!"
Všichni se podívali směrem, odkud byl slyšet výkřik, a to, co uviděli, je přímo zděsilo. Zmije byla z poloviny obtočená mezi Hančinýma nohama a Hanka se strachy třásla. Stála tam jak kamenný sloup.
Nejrychleji se vzpamatoval Petr: "Hani, uteč!"
Nikdo nevěděl co dělat, Hanka nebyla schopná pohybu a ostatní netušili, jak jí pomoci. Najednou se zmije odplazila a děti uviděly myš, jíž chytila. Byly zaskočeny, vždyť Hanku zachránil takový malý tvor!

Běžely k Hance a se štěstím rychle utíkaly z lesa pryč. Byly tak rády, že se nikomu nic nestalo. Doma všechno vyprávěly mamince, a ta už je asi nikdy nepustí do lesa samotné. Ještě si za tu námahu snědly dort, který chutnal výborně, a pak si dlouho do noci vyprávěly dnešní zážitky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Maky, 02.04.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Lesní dobrodružstvíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­