ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.85
Hodnoceno: 27x Prosím, ohodnoť práci

Popis hodinek značky Casio

OSNOVA:

I.Moje hodinky
II.1. Řemínek
2. Vzhled hodinek
3. Funkce
III.Spokojenost

Mé náramkové hodinky Illuminator Law-20 jsou značky Casio. Tato spolehlivá japonská firma vyrábí různé elektropřístroje. Dostala jsem je k 16. narozeninám. Jsou symetrické, proto se dají nosit jak na levé, tak i na pravé ruce.

Řemínek těchto hodinek je světle béžový, vypadá jako hadí kůže. Na okrajích je prošit také béžovou nití. Má 7 otvorů, aby hodinky seděly nejen na úzkém, ale i širším zápěstí. Na vnitřní straně je černý a je zde patrný vytlačený nápis Genuine Leather (pravá kůže). Spona k uchycení obou konců řemínku je kovová a vyleštěná, že vypadá jako zrcadlo.

Samotné hodinky jsou z nerezové oceli. Na každé straně je jeden pár tlačítek. Každý knoflík slouží k jiné funkci. Pod sklíčkem jsou svítivé ručičky, ale sekundová chybí a velká se posunuje každých 20 sekund. Ciferník je leskle oranžový. Je na něm napsáno: Adjust, Mode, Search, Light - a to vždy směrem k příslušnému knoflíku, abychom se lépe orientovali, než si zvykneme. Nejsou na něm čísla, ale kolik minut zrovna je, poznáme podle čárek, které je označují. Tyto hodinky nejsou jen ručičkové, nýbrž zároveň i digitální. Uprostřed ciferníku je displej, na němž se zobrazuje buď datum a den, nebo čas s přesností na sekundy. Záleží, co si nastavíme.

Hodinky mají spoustu funkcí. Asi nejdůležitější je voděodolnost 5 barů, můžeme s nimi i plavat. Světlo, které se modrozeleně rozzáří po stisknutí tlačítka Light, je elektro-luminiscenční. Zajímavou funkcí je telefonní seznam až na 30 čísel. Je to praktické, když si zapomeneme mobilní telefon a potřebujeme si zavolat. Pokud hodně cestujeme, uvítáme světový čas. Dá se nastavit 29 zón ve 30 velkoměstech. Ručičky budou stále ukazovat čas doma, ale na digitálním displeji se bude zobrazovat čas v tom pásmu, kde právě jsme. Dále si můžeme nastavit až 4 alarmy, z nichž jeden bude opakovat zvonění každých 5 minut. Samozřejmě nemohou chybět stopky a odpočítávač času s přesností 1/100 sekundy. Baterie údajně vydrží až 3 roky.

Jsem se svými hodinkami spokojená, jelikož splňují veškeré požadavky mého životního stylu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: J. Kloudová, 10.03.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Popis hodinek značky CasioMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­